Hokejisti Slovana si v European Trophy poradili s Chomutovom

Slovan - Sparta
Hráči Slovana Michal Sersen a Martin Škoula počas zápasu hokejového turnaja European Trophy medzi HC Slovan Bratislava a Sparta Praha (ČR). Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom domácom stretnutí v rámci European Trophy 2013 nad českým tímom Piráti Chomutov 5:3.

„Belasí“ sa pripravujú na novú sezónu 2013/2014 – ich druhú – v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v ET 2013 v sobotu 17. augusta na ľade rakúskeho tímu UPC Viedeň Capitals, ktorý pred necelým týždňom zdolali doma 6:2.

HC Slovan Bratislava (SR) – Piráti Chomutov (ČR) 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 7. Miklík (Vondrka, Škoula), 10. Vondrka (Sersen, Miklík), 11. Miklík (Štajnoch), 38. Kolena (T. Mikúš, R. Mráz), 60. Vondrka – 34. Kaše (Kämpf), 57. D. Hruška (BALEJ), 59. D. Hruška (BALEJ, J. Svoboda), 9945 divákov

Rozhodujúcou pasážou duelu bol úsek hry medzi 7. a 11. min, keď domáci dosiahli tri góly, pričom vo všetkých mal prsty Miklík (2+1). Piráti strelili kontaktný gól v 34. min, keď Kopřivu v bránke Slovana prekonal Kaše. O štyri minúty neskôr však Bratislavčania udreli štvrtýkrát – Kolena po krásnej akcii a spolupráci s mladíkmi Tomášom Mikúšom a Richardom Mrázom zvýšil na 4:1. Hostia zdramatizovali duel dvoma gólmi Davida Hrušku v 57. a 59. min, ale vyrovnať už nestihli. Naopak, v poslednej minúte inkasovali piaty gól.