Hokejistkám sa opäť nedarilo, dostali výprask od Nemecka

Trpká príchuť výhry
Slovenské hokejové reprezentantky prišli o šancu kvalifikovať sa na zimné olympijské hry 2014 do Soči. Zverenkyne trénera Miroslava Karafiáta síce v piatok zdolali Japonky 1:0 po samostatných nájazdoch, no na Dánky už strácajú tri body a v tabuľke sa už pred ne nemôžu dostať. Slovenky v piatok čelili japonskej ofenzívnej smršti, brankárka Zuzuana Tomčíková predviedla 62 úspešných zásahov. Slovenský tím vyslal na japonskú gólmanku 15 pokusov a ani jeden z nich neskončil v bránke. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

JOKOHAMA 9. novembra (WEBNOVINY) – Po piatkovej prehre s domácim Japonskom 0:6 na Turnaji piatich krajín v japonskej Jokohame nastúpili slovenské hokejové reprezentantky v sobotu proti silným Nemkám a opäť vysoko prehrali.

Zverenkyne trénera Milana Skokana neskórovali ani v druhom zápase na turné a podľahli 0:7. Vystúpenie na turnaji v Japonsku zakončia slovenské hráčky v nedeľu proti hokejistkám Česka.

Prvá tretina bola z našej strany dobrá, dievčatá mali dosť síl. Postupne však fyzické sily ubúdali a súperky sa začali presadzovať. Musím to otvorene povedať, že hráčky z našej ligy nie sú fyzicky pripravené na takéto náročné medzinárodné zápasy. To sa naplno prejavilo v záverečnej tretine, kde po hrubých chybách, vyplývajúcich z chýbajúcich síl Nemky poľahky skórovali. V zápase sme si vypracovali aj niekoľko príležitostí, ale našim strelám chýbala väčšia razancia,“ komentoval tréner slovenskej ženskej reprezentácie Milan Skokan.

Nemecko – Slovensko 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 5. a 44. Anwanderová, 23., 47. a 54. Delarbreová, 40. a 47. Janzenová. Rozhodovali Utsumiová – Yoshiaraová, Narusawaová (vš. Jap.), vylúčené 9:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 506 divákov