Horúčavy v Indii zabili stovky ľudí, budú pokračovať naďalej

India
Horúčavami najviac zasiahnutým štátom je Ándhrapradéš, kde počas minulého týždňa v dôsledku vysokých teplôt zomrelo 246 ľudí. Foto: SITA/AP

NAÍ DILLÍ 25. mája (WEBNOVINY) – Indiu zasiahla vlna horúčav, ktorá si vyžiadala viac než 430 obetí na životoch. Teploty v niektorých častiach krajiny sa blížili až k päťdesiatim stupňom.

Väčšina obetí pochádza z južných štátov Telangana a Ándhrapradéš, kde od soboty zomrelo viac než 140 ľudí. V Allahabade v štáte Uttarpradéš zaznamenali 48 stupňov, zatiaľ čo v hlavnom meste Naí Dillí sa teploty vyšplhali nad 44 stupňov Celzia. Úrady vyzývajú obyvateľov, aby ostali vo vnútri a pili dostatočné množstvo tekutín.

Horúčavy v dvoch najhoršie postihnutých južných štátoch trvajú už od polovice apríla, avšak k väčšine úmrtí došlo počas minulého týždňa. Najviac zasiahnutým štátom je Ándhrapradéš, kde počas minulého týždňa v dôsledku vysokých teplôt zomrelo 246 ľudí, väčšina z nich v posledných dňoch. Tlačová agentúra The Press Trust of India uvádza, že v desiatich okresoch susedného štátu Telangana zabili horúčavy 186 ďalších ľudí, z ktorých 58 zomrelo od soboty. Najmenej desať osôb zomrelo údajne aj vo východnom štáte Západné Bengálsko. Podľa meteorológov by mali horúce podmienky pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Informácie priniesla stránka bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom