Sevillu delí od titulu v Európskej lige len krôčik, hráči Manchestru United sa majú čo učiť

Manchester - sevilla
Hráč FC Sevilla Luuk de Jong (v strede) skóruje proti brankárovi Manchestru United Davidovi de Geovi. Foto: SITA/AP

Futbalistov španielskeho klubu FC Sevilla delí už iba jeden krok od celkového triumfu v Európskej lige 2019/2020. Zverenci trénera Julena Lopeteguiho postúpili už do finále tejto súťaže, v nedeľňajšom semifinále v nemeckom Kolíne nad Rýnom zdolali anglický Manchester United 2:1.

Posledným súperom Španielov v tomto ročníku bude víťaz pondelkového semifinále v Düsseldorfe, v ktorom si zmerajú sily taliansky Inter Miláno a ukrajinský Šachtar Doneck.

Proti United je potrebné sa obetovať

FC Sevilla v nedeľu prehrávala gólom Bruna Fernandesa z pokutového kopu, no ešte v prvom polčase vyrovnal na 1:1 krídelník Suso a postupový gól strelil 12 minút pred koncom druhého dejstva holandský útočník Luuk de Jong.

Španieli sa za ostatných 15 rokov prebojovali už do svojho šiesteho finále Európskej ligy, v predchádzajúcich piatich prípadoch (2006, 2007, 2014, 2015, 2016) ani raz neodchádzali ako zdolaný tím.

„Máme za sebou mimoriadne náročný duel. Podali dobrý výkon, ale proti Manchestru United je potrebné odovzdať ešte viac a obetovať sa. A to sme spravili. Myslím si, že za predvedený výkon sme si zaslúžili postúpiť,“ zhodnotil kouč Lopetegui.

Tréner Manchestru sa posťažoval na mladý tím

Jeho kolega na lavičke anglického tímu Nór Ole Gunnar Solskjaer zostal sklamaný. „Takto to dopadne, keď nepremeníte svoje šance. Máme veľmi mladý tím a v niektorých okamihoch semifinálového duelu bolo vidieť, že ešte sa má čo učiť,“ poznamenal.

Zaujímavosťou semifinále Európskej ligy 2019/2020 je, že všetky štyri kluby bez ohľadu na konečný výsledok si v nasledujúcej sezóne zahrajú v skupinovej časti Ligy majstrov. Toto právo si vybojovali v ligových súťažiach.