Hrivík nabáda k zmene myslenia, Francúzov nesmieme podceniť

Tréning Slovenska pred zápasom s Francúzskom
Sprava: Ladislav Nagy, Ján Brejčák, Marcel Haščák, Richard Pánik, Martin Marinčin, Marek Hrivík, Karol Sloboda a Miroslav Šatan počas krátkeho tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie pred zápasom Slovensko - Francúzko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2014 v tréningovej hale v Čižovka aréne v Minsku. Bielorusko, Minsk, 11. máj 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

MINSK 11. mája (WEBNOVINY) – Slovenskému hokejistovi Marekovi Hrivíkovi sa len veľmi ťažko zaspávalo po sobotňajšej prehre s Kanadou na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku. Ešte aj deň po zápase mu bolo ľúto tretej tretiny, v ktorej zámorský výber strhol víťazstvo 4:1 na svoju stranu.

Neteší nás to, je to už za nami. Rozobrali sme si ten zápas, potrebujeme sa viac sústrediť na koncovky. Máme dosť kvalitných hráčov, aby sme v nich nezlyhali opäť,“ rozhovoril sa po nedeľňajšom tréningu Marek Hrivík. Dvadsaťdvaročný žilinský odchovanec priznáva, že hráči sa učia na vlastných chybách. Na nedostatok skúseností sa po prvých dueloch na šampionáte nechce vyhovárať, keďže všetci z reprezentantov už odohrali mnoho náročných zápasov.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Vieme hrať s každým

Každý v našom okolí hovorí o tom, že nečakal ten jeden bod zo zápasu s Českom. V prvých dvoch súbojoch sme však videli, že vieme hrať s každým. Musíme len zmeniť mentalitu a pozerať sa na seba. Musíme myslieť, že chceme vyhrať každý zápas a môžeme ho aj vyhrať. Ak by sme získali v predchádzajúcich súbojoch viac bodov, mali by sme ešte viac sebadôvery. Teraz máme už pomaly nôž na krku, takže to bude oveľa ťažšie,“ priznal Hrivík.

Hokejista tímu AHL Hartford Wolf Pack vykorčuľuje aj na pondelkový duel s Francúzskom v pozícii prvého centra slovenského mužstva. Súboj s krajinou „galského kohúta“ bude preňho premiérovým. „S francúzskym hokejom nemám nijakú priamu skúsenosť. Určite to bude nepríjemný súper. Podcenenie je najhoršia vec, ktorá sa nám môže prihodiť. Dôležitý bude dobrý pohyb, Francúzi budú pozorne brániť, bojovať a hrať dravo. My musíme využívať tieto atribúty a pridať k nim naše skúsenosti,“ dodal Marek Hrivík.

Obrazom: Tréning Slovenska pred zápasom s Francúzskom

Veľkou slabinou vhadzovania

Rodák z Čadce hráva v prvom útoku so skúsenými veteránmi Miroslavom Šatanom a Ladislavom Nagyom. S pribúdajúcimi zápasmi si začínajú na ľade rozumieť, aj keď sa ešte v niektorých momentoch hľadajú. „Musíme premieňať viac šancí, využívať presilovky, častejšie strieľať. Mali sme príležitosti, ale potrebujeme ich aj využívať,“ uviedol hokejista, ktorý neprešiel draftom NHL.

Azda najväčšou slabinou slovenského výberu sú momentálne vhadzovania. V súbojoch s Českom a Kanadou slovenskí hráči v tejto činnosti za súpermi zaostávali. „V prvom stretnutí to bolo skutočne zlé, v druhom už lepšie. Sú to dôležité momenty, je potrebné sa na nich sústrediť,“ tvrdí center, ktorému to ide zo Slovákov na vhadzovaniach momentálne najlepšie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hrivík
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia