Hugh Jackman si zahrá s Jakeom Gyllenhaalom v novom filme

Hugh Jackman
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) – Americký herec Jake Gyllenhaal si zahrá v trileri Prisoners, v ktorom hlavnú postavu stvárni Austrálčan Hugh Jackman. Režisérom snímky bude Kanaďan Denis Villeneuve.

Ten sa do širšieho povedomia dostal ako scenárista a režisér drámy Žena, ktorá spieva (2010) nominovanej na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film.

O scenár sa postará Aaron Guzikowski, ktorý je ako scenárista podpísaný pod akčným trilerom Kontraband (2012) s Markom Wahlbergom, Benom Fosterom a Kate Beckinsale.

Film Prisoners bude rozprávať príbeh o stavbárovi z malého mesta (Jackman), ktorému unesú malú dcéru a najlepšieho kamaráta. Keďže polícia zlyhá v hľadaní únoscov, bude musieť začať pátrať na vlastnú päsť a sám unesie muža, ktorého podozrieva.

Obrazom: Austrálsky herec Hugh Jackman

Postupom času sa však začne zamýšľať nad tým, či uniesol správneho človeka. Gyllenhaal v snímke stvárni tvrdého detektíva Lokiho, ktorý sa prípadu postupne ujme. Produkčná spoločnosť Alcon dúfa, že triler začnú nakrúcať začiatkom roka 2013, hneď po tom, čo sa Jackman uvoľní z práce na najnovšom filme o Wolverinovi.

Jake Gyllenhaal je synom scenáristky Naomi Foner a režiséra Stephena Gyllenhaala. Prvou väčšou rolou bola úloha študenta s veľkou fantáziou, ktorý túži objavovať vzdialené svety vo filme Októbrové nebo (1999). Hral aj v snímkach Donnie Darko (2001), Bubble Boy (2001), Highway (2002) či Deň po tom (2004). Za Skrotenú horu (2005) bol nominovaný na Oscara a vyhral cenu BAFTA.

Obrazom: Herec Jake Gyllenhaal

Objavil sa tiež vo filmoch Dôkaz (2005), Zodiac (2007), Unesený (2007), Láska a iné závislosti (2010) alebo Zdrojový kód (2011). Koncom novembra bude mať v slovenských kinách premiéru mysteriózny krimitriler End of Watch, v ktorom sa okrem Gyllenhaala predstavia aj Michael Peňa či Anna Kendrick.

Informácie pochádzajú z webovej stránky hitfix.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hugh JackmanJake GyllenhaalKate Beckinsale