Hviezdny Jágr rozhodol zápas v predĺžení, Chára nebodoval

Jagr

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Bez bodového zápisu slovenských hokejistov sa skončili stredajšie stretnutia zámorskej hokejovej NHL. Vo všetkých zvíťazili hosťujúce mužstvá, domáci vyťažili iba jeden bod.

V troch zápasoch nastúpil jediný Slovák – obranca Zdeno Chára. Jeho Boston uspel na ľade Montrealu 2:1, keď na premiérový tohtosezónny presný zásah P. K. Subbana odpovedali v úvode III. tretiny v rozpätí 111 sekúnd Tyler Seguin a David Krejčí.

Kapitán Bruins sa bodovo nepodieľal ani na jednom z dvoch gólov svojho mužstva, ale pripísal si dve „plusky“.

Boston má v úvode skrátenej sezóny na svojom konte sedem víťazstiev a s pätnástimi bodmi figuruje na čele tabuľky Východnej konferencie pred Pittsburghom a Tampou.

V bránke Montrealu nastúpil Carey Price, Peter Budaj sledoval duel iba zo striedačky. „V prvých dvoch tretinách sme si nevytvárali dostatok gólových príležitostí, preto som pred treťou časťou trochu pomenil formácie. Zabralo to a za tri minúty sme otočili,“ prezradil po zápase tréner Bruins Claude Julien.

Colorado v domácom súboji nedalo Anaheimu ani gól, zato Ducks prekonali Semiona Varlamova trikrát, do streleckej listiny sa postupne zapísali Sheldon Souray, Saku Koivu a Francois Beauchemin. Premiérové čisté konto v kariére v NHL zaznamenal švédsky gólman Viktor Fasth, autor 31 úspešných zásahov.

Zaujímavosťou je, že Anaheim s Fasthom v bránke zvíťazil v každom zo štyroch duelov, 30-ročný Švéd zatiaľ zneškodnil 101 zo 105 striel súperov. „Nemyslím na žiadne štatistiky. Iba sa postavím do bránky a snažím sa odviesť maximum pre tím. Čisté konto ma teší, je to pre brankára malý bonus. Najdôležitejšie je, že sme zvíťazili.“ povedal Fasth.

Rozhodnutie v zápase Edmontonu s Dallasom priniesol gól skúseného Jaromíra Jágra, ktorý v predĺžení prekonal Devana Dubnyka v bránke Oilers. Veterán hokejových klzísk predtým asistoval pri presnom zásahu Jamieho Benna. „Ani s pribúdajúcimi rokmi si hokejista neprestane užívať okamih, keď dá gól v predĺžení,“ zneli Jágrove slová po úspešnom vystúpení u súpera.

Výsledky:

Montreal – Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 31. P. K. Subban (A. Markov, Plekanec) – 41. Seguin (Krejčí), 43. Krejčí (Lucic, Seguin)

Colorado – Anaheim 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 7. Souray (Getzlaf), 16. S. Koivu (Selänne, Souray), 31. Beauchemin (Winnik, S. Koivu)

Edmonton – Dallas 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 24. Hemský (Jakupov, Gagner), 48. Schultz (Hemský, T. Hall) – 34. Jamie Benn (Jágr, Morrow), 39. D. Roy (Eriksson, Ryder), 62. Jágr (Jamie Benn, Robidas)

Viac k osobe Carey PriceDavid KrejčíJamie BennJaromír JágrP. K. SubbanPeter BudajSaku KoivuSheldon SourayViktor FasthZdeno Chára