Tatar absolvoval premiéru v Detroite, žralok Handzuš dal gól

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar (21) Foto: facebook.com/TomasTatarOfficial
Marián Gaborík

DETROIT 6. februára (WEBNOVINY) – Slovenskému hokejistovi Tomášovi Tatarovi nevyšla úplne podľa predstáv tohtosezónna premiéra v zámorskej NHL, jeho Detroit prehral v utorkovom stretnutí NHL s Calgary 1:4.

Dvadsaťdvaročný vicemajster sveta 2012 si v zápase počas necelých 13 minút na ľade pripísal do štatistík 3 strelecké pokusy, mínusový bod a 2 trestné minúty.

Z prvého presného zásahu v ročníku sa tešil kapitán Flames Jarome Iginla. Calgary síce vyhralo, ale prišlo o brankára Mikku Kiprusoffa, ktorý sa zranil v dolnej časti tela.

Bodové „suchoty“ Mariána Gáboríka

Marián Gáborík z New York Rangers dostal na ľade dostatok príležitostí, ale nepodarilo sa mu bodovať ani vo štvrtom stretnutí za sebou.

Brankára Devils Martina Brodeura ohrozil päťkrát, bitku o rieku Hudson vyhralo New Jersey 3:1.

Florida dvakrát viedla vo Winnipegu, napokon prehrala 2:3 po predĺžení. Tomáš Kopecký nebodoval, na domácu bránku vystrelil trikrát. Jets prerušili sériu troch prehier.

Nezačali pritom najlepšie, v prvej tretine strácali puky a z desiatich vhadzovaní vyhrali jediné.

„Vyzeralo to, ako by sme nikdy predtým spolu nehrali a ani netrénovali. Nedalo sa na to pozerať. Našťastie, prehrávali sme len 0:1 a neskôr sa to zlepšilo,“ uviedol tréner Winnipegu Claude Noel.

Washington sa trápi

Nashville po dlhšej dobe strelil v zápase viac ako dva góly a zdolal St. Louis vysoko 6:1. Na ľade Blues naposledy Predators skórovali 30. decembra 2011, do utorka čakali na gól 184 minút a 54 sekúnd. Gólman St. Louis Jaroslav Halák chýbal v zostave pre zranenie slabín. Prvýkrát v sezóne dostal brankár Ottawy Craig Anderson viac ako dva góly v zápase, proti Buffalu ho podržali spoluhráči a Senators vyhrali 4:3. „Dnes sa musím poďakovať spoluhráčom. Odviedli skvelú prácu,“ povedal Anderson.

Alexander Ovečkin
Michal Handzuš

Naďalej sa trápi Washington, Capitals prehrali ôsmy zápas z desiatich. Tentoraz nad sily Ovečkina a spol. bolo Toronto, v drese ktorého strelil dva góly pri výhre 3:2 James van Riemsdyk.

Prvýkrát v sezóne nebodoval Steven Stamkos a Tampa Bay prehrala s Philadelphiou 1:2. Pre Lightnings je to druhý neúspech v rade. O triumfe Flyers rozhodol prvými dvoma gólmi v NHL po troch rokoch Tom Sestito.

Pittsburgh už zdolal všetkých rivalov v Atlantickej divízii, v utorok vyhral na ľade New York Islanders 4:2.

Kapitán Penguins Sidney Crosby inkasoval tvrdý zásah pukom do nosa, po ktorom silno krvácal. Po krátkom ošetrení sa opäť zapojil do hry. „Nebolo to však ideálne,“ priznal Crosby.

Bodoval Michal Handzuš

Prvé dva body v sezóne má na svojom konte Michal Handzuš zo San Jose.

V súboji dvoch najlepších tímov tabuľky celej ligy Sharks a Chicaga, ktorý vyhrali Blackhawks s Mariánom Hossom v zostave 5:3, najskôr asistoval Wingelsovi a potom v 11. min zvýšil na 3:1.

V úvodnej tretine padlo 6 gólov, všetky do 12. minúty. Chicago dokázalo vyrovnať na 3:3, v druhej časti hry sa ujalo vedenia a v závere do prázdnej bránky spečatil druhým presným zásahom Patrick Kane výsledok na konečných 5:3.

Blackhawks sú jediným tímom v sezóne, ktorý v riadnom hracom čase ešte neprehral. Na svoje konto si v utorok pripísali v desiatom stretnutí ročníka ôsme víťazstvo.

Chicago pritom hralo až osem duelov u súperov. „Máme skvelý štart a sme zatiaľ veľmi spokojní. Tím je dostatočne vyvážený, rotácia štyroch útokov je skvelá. Absolvovali sme náročný program a myslím si, že sme v ňom ukázali dobré výkony, čo je pre nás povzbudením do budúcnosti,“ povedal tréner Blackhawks Joel Quenneville.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

San Jose – Chicago 3:5 (3:3, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Pavelski (Clowe, Vlasic), 6. Wingels (HANDZUŠ, Sheppard), 11. HANDZUŠ (Wingels, Boyle) – 11. Saad (Seabrook, J. Toews), 11. Shaw (Bickell, Stalberg), 12. Kruger, 32. P. Kane (J. Toews), 59. P. Kane (Kruger, Seabrook)

New York Islanders – Pittsburgh 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 44. Grabner (Okposo, Nielsen), 44. Boyes (Moulson, Strait) – 3. J. Neal (Crosby), 36. Despres (Kunitz, Letang), 42. B. Sutter (Cooke), 60. Dupuis (P. Martin)

Philadelphia – Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 25. Sestito (Voráček, B. Schenn), 52. Sestito (Fedotenko, Talbot) – 50. Pouliot (Purcell, Pyatt)

New Jersey – New York Rangers 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. Henrique (Eliáš, Clarkson), 20. Clarkson (Gionta, Eliáš), 43. Clarkson (A. Greene, Eliáš) – 47. Kreider (B. Richards)

Washington – Toronto 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 18. M. Johansson (Kundrátek, Nicklas Bäckström), 47. Ribeiro (Brouwer, Ovečkin) – 10. Van Riemsdyk, 13. Van Riemsdyk (Franson, Kessel), 31. Holzer (Fraser, Kessel)

Ottawa – Buffalo 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Góly: 9. E. Karlsson (Turris, M. Michálek), 12. C. Phillips (Regin), 15. Alfredsson (Zibanejad), 29. C. Neil (Regin, Z. Smith) – 9. Ennis (Stafford, Leopold), 30. Leopold (Hecht, Ott), 54. Pominville (Hodgson, Pardy)

Detroit – Calgary 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 33. Franzén (Zetterberg, N. Kronwall) – 4. Iginla (Tanguay, Cammalleri), 11. Glencross (Cammalleri, Wideman), 40. Wideman (Stajan), 56. Giordano

Winnipeg – Florida 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 23. Wheeler (Enström), 33. Stuart (Redmond, Burmistrov), 65. B. Little (Redmond, Hainsey) – 19. Huberdeau (Shore, Weaver), 24. Fleischmann (B. Campbell, Versteeg)

Columbus – Los Angeles 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 14. MacKenzie (Ťutin, Letestu), 26. Brassard (Erixon, Foligno) – 21. Kopitar (Justin Williams, Doughty), 25. J. Carter (D. Brown, M. Richards), 31. Vojnov (Drewiske, Justin Williams), 54. M. Richards (Justin Williams, Gagne)

St. Louis – Nashville 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Góly: 34. Pietrangelo (Oshie, Perron) – 3. Ellis (M. Erat, C. Wilson), 16. Clune (C. Wilson, Gaustad), 20. Spaling (Yip, Josi), 30. Klein (Blum, M. Erat), 31. G. Bourque (C. Wilson, Gaustad), 57. M. Erat (Ellis, Blum)

Viac k osobe Jarome IginlaJaroslav HalákJoel QuennevilleMarián GáboríkMichal HandzušPatrick KaneSidney CrosbySteven StamkosTomáš Kopecký