Ide o vykonštruovaný škandál a zbabelé útoky, Spartak Trnava reaguje na obvinenia z korupcie

FUTBAL: Oslava futbalistov FC Spartak Trnava
Hráči majstrovského družstva s medailami a pohárom počas osláv fanúšikov a futbalistov FC Spartak Trnava zo zisku majstrovského titulu vo Fortuna lige ročníka 2017/2018. Trnava, 19. máj 2018. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Portál topky.sk priniesol v pondelok informáciu o tom, že stretnutia uplynulého ročníka Fortuna ligy 2017/2018 mali byť ovplyvňované. Minimálne v jednom prípade majú existovať zadokumentované svedectvá a dôkazy, podľa ktorých mali byť podplácaní hráči v zápasoch majstrovskej Trnavy.

Na uvedené informácie zareagoval aj FC Spartak Trnava, ktorý na svojom webe zverejnil oficiálne stanovisko: „V prvom rade chceme zdôrazniť, že akékoľvek spájania s možnou korupciou a spomínaným údajným prípadom tvrdo odmietame a odsudzujeme. Spartak Trnava získal v sezóne 2017/2018 titul absolútne čestne a korektne. Bez akýchkoľvek možných vedľajších vplyvov, ako uvádza portál topky.sk.

Nikto z klubu FC Spartak Trnava či jeho blízkeho prostredia nemal nikdy nič spoločné s akoukoľvek formou ovplyvňovania výsledkov a zápasov. Klub takéto obviňovania tvrdo odmieta a dištancuje sa od nich. Nie je nám známe, že by takýto možný prípad polícia, resp. NAKA, vyšetrovala a ani nás to nezaujíma.

V čase, keď si po 45 rokoch užívame zisk majstrovského titulu, to vnímame ako vykonštruovaný škandál. Môže ísť o zbabelé útoky. V neposlednom rade pokus o hru možných ďalších osôb z futbalového prostredia, do ktorej sa nenecháme zatiahnuť. Klub urobí všetky právne kroky voči tým osobám, ktoré o Spartaku Trnava šíria takéto nepravdy.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Spartak TrnavaNAKA Národná kriminálna agentúraSFZ Slovenský futbalový zväz