Indické lietadlo sa pri pristávaní zrazilo s diviakmi

Diviak
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Naí Dillí 5. decembra (WebNoviny.sk) – Štyridsaťdeväť cestujúcich a štyria členovia posádky indického vnútroštátneho letu prežili v piatok večer zrážku so stádom 30-40 diviakov na pristávacej dráhe v stredoindickom Džabalpure, po ktorej lietadlo spoločnosti Spicejet skončilo mimo dráhy. Informujú o tom dnes indické médiá.

Noviny Hindustan Times citujú hovorcu leteckej spoločnosti, ktorý povedal že „pilot stratil kontrolu nad lietadlom, v dôsledku čoho zišlo z pristávacej dráhy… Nik z cestujúcich alebo posádky nebol zranený.“ Pri incidente zahynulo sedem diviakov a poškodil sa podvozok lietadla, ktoré letelo z Bombaja.

„Obratné a skúsené ruky kapitána pomohli odvrátiť veľkú nehodu tým, že odklonil lietadlo vľavo od pristávacej dráhy, aby zmiernil dopad udalosti,“ citovala leteckú spoločnosť tlačová agentúra DPA.

Nehoda vyvolala otázky o bezpečnosti na indických letiskách, keďže na ich letové dráhy opakovane prenikajú divo žijúce zvieratá. Pri jednej z takýchto nehôd lietadlo so 140 cestujúcimi narazilo pri štarte do byvola na vzletovej dráhe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom