Inter v dramatickom druhom finále porazil Prievidzu

Basketbalisti Interu úspešne vykročili za obhajobou titulu
Zľava: Hráč Interu Rolland Williams Derek a hráč Prievidze Marek Jass počas prvého zápasu play-off finále Slovak Sport.TV Basket extraligy mužov medzi BK Inter Bratislava a BC Prievidza. Bratislava, 2. máj 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – BK Inter Incheba Bratislava vedie nad BC Prievidza už 2:0 na zápasy vo finále Slovak Sport.tv Basket extralige mužov.

Zverenci Olega Meleščenka, ktorí sa stali víťazmi základnej časti, si v sobotňajšom mimoriadne dramatickom druhom stretnutí finále play-off 2013/2014 poradili s Prievidžanmi 87:83 oo predĺžení. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 72:72. Tretí duel série hranej na štyri víťazstvá je na programe v piatok 9. mája o 18.00 na Hornej Nitre.

Inter vlani triumfoval v extralige po dlhých sedemnástich rokoch, teraz môže získať tretí svoj titul v histórii republikovej samostatnosti. Prievidza má na konte dosiaľ tri prvenstvá.

Slovak Sport.tv Basket extraliga mužov – finále play-off (druhý zápas)

– hrá sa na štyri víťazstvá

BK Inter Incheba Bratislava – BC Prievidza 87:83 po predĺžení (17:24, 21:17, 16:16, 18:15 – 15:11)

– stav série 2:0

Zostava a body Interu: M. Rančík 21, Baťka 18, Graham 14, Udrih 11, Williams 10 (Starosta 7, Miloševič 6, Bilík 0)

Zostava a body Prievidze: Plannthin 25 (4 trojky), Batina 22 (4), Klarič 16, Jefferson 2, Brliť 0 (Guede 7, Tešija 6, Jašš 5)

TH: 27/22 – 8/8, trojky: 5 – 13, fauly: 17:27, rozhodovali: Gabara, Brziak a Šarišský, 2400 divákov

V 10. min svietil na ukazovateli skóre vyrovnaný stav 17:17, ale potom prišla 14-bodová šnúra hostí. Prievidžania razom viedli 31:17 a potom si určitý náskok udržiavali ešte dosť dlho. V 34. min to bolo ešte 64:56 v prospech „baníkov“. Nádej Interu oživil Udrih, ktorý v 37. min vyrovnal na 69:69.

V samom závere riadneho hracieho času viedli interisti 72:69, ale Dán v drese Prievidze Plannthin troma presnými trestnými hodmi poslal duel do päťminútového predĺženia. V ňom Prievidza viedla aj 78:75, ale záver patril obhajcom titulu z Interu.

Hlasy trénerov:

Oleg Meleščenko (tréner Interu): „Dnes hrala Prievidza dlho lepšie ako my. Opäť bola úspešná v streľbe trojok. Hoci viac ako dve štvrtiny sme prehrávali a urobili sme veľa chýb, môžem pochváliť svojich zverencov. Stále bojovali a napokon sme mohli rozhodnúť o víťazstve už v riadnom hracom čase. Teší nás, že sme vyhrali. Vedieme 2:0, ale v Prievidzi nás čakajú veľmí ťažké hápasy. O ničom ešte nie je rozhodnuté.“

Krunoslav Krajnovič (tréner Prievidze): „Gratulujem mojim hráčom, lebo nastúpili na zápas veľmi motivovanie. Chceli sme vyhrať. Dlho sme verili, že sa to dnes aj podarí. Výborne nám v tom pomáhali fanúšikovia, ktorým ďakujem. Moji hráči si zaslúžili viac vyhrať tento zápas ako Inter. O našej túžbe po víťazstve svedčí aj to, že sme mali až 71 striel, kým Inter iba 55. Žiaľ, až v 29. min sme hádzali prvé trestné hody, čo svedčí o kritériách rozhodcov proti nám. Neviem, prečo je to tak. Tiež sme hrali rýchlo bez prvého rozohrávača Jeffersona, ktorý má asi otras mozgu.“

Obrazom: Inter v prvom finálovom zápase vyhral nad Prievidzou 72:54

Ďalší program série:

3. zápas – piatok 9. mája: BC Prievidza – BK Inter Incheba Bratislava (Niké aréna, 18.00)

4. zápas – sobota 10. mája: BC Prievidza – BK Inter Incheba Bratislava (Niké aréna, 18.00)

Prípadný 5. zápas – sobota 17. mája: BK Inter Incheba Bratislava – BC Prievidza (Hant aréna, 18.00)

Prípadný 6. zápas – streda 21. mája: BC Prievidza – BK Inter Incheba Bratislava (Niké aréna, 18.00)