Islamisti vtrhli v Líbyi do nemocnice, povraždili ranených

Islamský štát
Foto: SITA/ AP

KÁHIRA 14. augusta (WEBNOVINY) – Militanti z takzvaného Islamského štátu (IS) zabili v piatok v nemocnici v líbyjskej Syrte 22 zranených bojovníkov znepriatelených kmeňových milícií. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na líbyjské médiá.

Militanti vpadli do provizórnej nemocnice v okrese č. 3 v Syrte a na mieste zavraždili 22 zranených bojovníkov konkurenčnej ozbrojenej skupiny. Ich mŕtve telá zmrzačili a následne budovu nemocnice zapálili, uvádza na internete arabský denník Vasat. Väčšina z usmrtených bojovníkov pochádzala z kmeňa Firdžan, ktorý podľa miestnych médií neprisahal vernosť žiadnej z radikálnych organizácií, píše DPA.

Počas uplynulých troch dní zahynulo v Syrte počas bojov medzi stúpencami IS a príslušníkmi miestnych kmeňov už najmenej 106 ľudí, uviedla v piatok televízia al-Arabíja. Násilie v Syrte, domovskom meste bývalého líbyjského diktátora Muammara Kaddáfího, údajne vypuklo po tom, čo sa v jednej predmestskej oblasti našlo mŕtve telo popredného miestneho duchovného.

Prevláda presvedčenie, že ho zabili bojovníci IS za to, že odmietal prisahať vernosť tejto organizácii.

Líbya sa od zvrhnutia Kaddáfího už štvrtý rok zmieta v politickom chaose. Krajina je rozdelená medzi medzinárodne uznávanú vládu sídliacu vo východnom meste Tobruk a islamistami podporovanú vládu v metropole Tripolis.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát