Iuventa Michalovce začala finále víťazstvom

Laura Gerič
Hráčka Michaloviec Laura Gerič (s loptou), hráčka Šale Lucia Bérešová (vpravo) počas zápasu 1. kola finále WHIL v hádzanej žien o majsterky SR, Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa. Michalovce, 12. máj 2012. Foto: SITA/Štefan Madaras

MICHALOVCE 12. mája (WEBNOVINY) – Hádzanárky Iuventy Michalovce začali finálovú sériu o majstra Slovenska s Duslom Šaľa víťazstvom 34:25.

Michalovčanky sa v sérii na tri víťazstvá ujali vedenia 1:0. Odveta sa hrá v nedeľu o 10.30 h opäť v Michalovciach.

Ak by sa zopakoval scenár z predchádzajúcich finálových sérií medzi oboma tímami, Michalovčanky by o týždeň mali oslavovať titul.

Doteraz v piatich predchádzajúcich sériách víťaz prvého duelu neprehral ani v ďalších zápasoch a tešil sa z majstrovského titulu. Michalovčanky vo finále bojujú o piaty, Šaľa o desiaty titul. V najvyššej súťaži vyhrali Michalovčanky všetky tri tohtosezónne zápasy.

Zápas začali lepšie domáce hráčky, rýchlo si vypracovali štvorgólové vedenie. Hosťujúce hádzanárky zabojovali a do polčasu vyrovnali na 13:13. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu, v 40. min vyhrávali už 22:17. Svoje vedenie Michalovčanky ešte zvýšili a dokráčali si po prvé víťazstvo.

Výsledok:

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 34:25 (13:13) – stav série 1:0

Najviac gólov: Tregubovová 7/4,Wolingenová 6, Polláková a Szöllösiová po 5 – Szarková 9/3, Demajová a Bíziková po 4

Pok. hody: 5/4 – 3/3, vylúčené: 4 – 2, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 1000 divákov

o 3. miesto – prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

HK Danlog Partizánske – ŠKP Piccard Senec 26:18 (13:7) – stav série 1:0

Najviac gólov: Z. Janšáková 6/2, Kertészová 5, Michnová a Šáteková po 4 – Neštická 7, Kodajová 4

Pok. hody: 4/2 – 2/0, vylúčené: 2 – 8, rozhodovali: Kavulič a Skružný, 300 divákov

Domáce hráčky od úvodu viedli. Senčanky im dokázali vzdorovať iba prvých 20 minút (6:5), potom v poslednej desaťminútovke si vypracovalo Partizánske náskok, ktorý v druhej časti hry ešte zvýšilo.

národné play-off o majstra ČR – finále – prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

HK Veselí nad Moravou – DHC Sokol Poruba 20:21 (9:13) – stav série 0:1

Najviac gólov: Fleková 6, Súkenníková 4 – Hrbková 8/1, Chrenková a A. Tóthová po 3

Hostia boli lepším družstvom, domáce hráčky boli pod tlakom. Nepremenili svoje šance, a tak Poruba vyhrala tesným rozdielom.

HC Zlín – TJ Sokol Písek 27:32 (14:15) – stav série 0:1

Najviac gólov: Budayová 6, Salčáková a Růčková po 4 – Luzumová 9, Kaslerová a Krouská po 5