Ján Volko je univerzitný športovec roka 2017

Ján Volko
Slovenský šprintér Ján Volko. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Šprintér Ján Volko už nie je len Atlét roka 2017 a laureát projektu Študentská osobnosť roka v kategórii šport, ale aj Univerzitný športovec roka 2017.

Dvadsaťjedenročný študent Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave prevzal toto ocenenie v pondelok na slávnostnom gala večere Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) v Bratislave. Informovala o tom internetová stránka Slovenského atletického zväzu www.atletikasvk.sk.

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko získal v závere augusta jednu z dvoch slovenských medailí na 29. Svetovej univerziáde v Tchaj-peji na Taiwane keď si v behu na 200 m vybojoval zo 68 šprintérov bronz. V behu na 100 m sa tiež dostal do finále, skončil v ňom napokon piaty, pričom štartovalo až 83 pretekárov.

Svetová univerziáda bola z môjho pohľadu najnáročnejšie tohtoročné vrcholné podujatie, lebo do hry vstúpilo viacero faktorov, ktoré mi celé podujatie znepríjemňovali – organizácia, strava i všeličo iné. Musel som sa vyrovnávať s náročnými podmienkami,“ uviedol Volko v rozhovore pre 3. číslo magazínu Slovenská atletika. „Vo finále dvojstovky som bežal už z posledných síl, táto medaila má preto pre mňa veľkú cenu.