Je dôležité, aby sme vedeli oddeliť pravdu od klamstva a spravodajstvo od propagandy, vyhlásil Danko

Andrej Danko, SNS
Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar.

BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) – Kybernetickej bezpečnosti sa treba viac venovať. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR Andrej Danko na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti 25. výročia vzniku Vojenského spravodajstva, pričom vyzdvihol jeho dôležitosť pri obrane a bezpečnosti Slovenskej republiky.

Nebezpečná propaganda

„Je to téma, ktorá je vysoko aktuálna nielen v prostredí bezpečnostných zložiek, ale aj v ďalších sférach slovenskej spoločnosti. Väčšiu pozornosť by sme mali venovať aj propagande, ktorá nezdravým spôsobom deformuje spoločenské pomery u nás aj v zahraničí. Jej pôsobenie je nebezpečné najmä preto, že zasahuje široké vrstvy obyvateľstva a ohrozuje tak atribúty demokratickej spoločnosti,“ apeloval šéf národnej rady.

„Je dôležité, aby sme vedeli oddeliť pravdu od klamstva a spravodajstvo od propagandy,“ podčiarkol. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ Odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník.

Významné výročie

Podľa Danka je Vojenské spravodajstvo jedným zo základných pilierov slovenského bezpečnostného systému. „Slovenská republika je nezávislým štátom už viac ako 25 rokov. Od roku 1993 prešla viacerými vývojovými etapami. Pri všetkých jej míľnikoch stála aj vaša organizácia, ktorá v utorok oslavuje významné výročie,“ povedal v prejave predseda parlamentu.

Zároveň ocenil, že počas dlhých rokov fungovania, zostala povesť Vojenského spravodajstva nepoškvrnená kauzami, „čo dokazuje vysokú profesionálnosť a zodpovednosť všetkých jeho zodpovedných pracovníkov.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko