K Alexandrovcom sa na jesennom turné pripoja aj Kandráčovci

Alexandrovci
Ruský armádny súbor Alexandrovci Foto: SITA//Dušan Hein

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Ruský armádny súbor Alexandrovci bude počas očakávaného turné sprevádzať aj slovenská skupina Kandráčovci. Sériu koncertov odštartujú 29. septembra v Košiciach, kde sa predstaví aj český hudobník Michal David.

O deň neskôr príde na rad Humenné, kde s Alexandrovcami vystúpi len domáci mužský spevácky zbor Rusinija. V Poprade, Žiline, Trenčíne, Zvolene, Nitre a Bratislave sa opäť predstavia Kandráčovci, pričom v hlavnom meste Slovenskej republiky sa počas večera predvedie aj česká speváčka Lucie Bílá.

Video: Lucie Bílá & Alexandrovci – Most přes minulost

Turné 120-členného zboru, s ktorým vystúpia aj osemročná Valeria „Lery“ Kurnuškina, Vadim „Mr. Kalinka“ Ananev či Boris Dyakov, sa bude konať k 70. výročiu konca druhej svetovej vojny.

„Koncerty pri príležitosti osláv 70. výročia od skončenia druhej svetovej vojny budú naozaj veľkolepé. Alexandrovci majú na Slovensku mnoho fanúšikov, a preto sa sem radi vracajú. Slovenská časť turné bude nesmierne pestrá, o čom svedčí aj výber hostí, ktorí sa s nimi predstavia na jednotlivých koncertoch,“ uviedol Karol Jagoš z agentúry Trio Production.

Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť aj na legendárnu Kaťušu či Kalinku, ale aj na množstvo ďalších ruských piesní. Alexandrovci sú tiež známi tým, že do programu vždy zaradia aj niektorú z národných či ľudových piesní krajiny, v ktorej aktuálne koncertujú. Na Slovensku už minulosti odzneli napríklad piesne Macejko, Macejko či Na Kráľovej holi.

Termíny turné:

29. septembra – Košice, Steel aréna (hostia: Michal David, Kandráčovci)

30. septembra – Humenné, Zimný štadión (hosť: Rusinija)

1. októbra – Poprad, Zimný štadión (hosť: Kandráčovci)

2. októbra – Žilina, DOXXbet aréna (hosť: Kandráčovci)

4. októbra – Trenčín, Zimný štadión (hosť: Kandráčovci)

5. októbra – Zvolen, Zimný štadión (hosť: Kandráčovci)

6. októbra – Nitra, Športová hala Klokočina (hosť: Kandráčovci)

7. októbra – Bratislava, Slovnaft aréna (hostia: Lucie Bílá, Kandráčovci)

Informácie pochádzajú od Doda Mikláša zo spoločnosti Access Production a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucie BíláLucie BílaMichal David