K hnutiu KDH sa pridal Štefanec, Figeľ je spokojný

K hnutiu KDH sa pridal Štefanec, Figeľ je spokojný
Zľava: Predseda KDH Ján Figeľ a europoslanec Ivan Štefanec počas tlačovej konferencie Kresťanskodemokratického hnutia o stratégii KDH Plus a aktuálnej situácii v Grécku. Bratislava, 6. júl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) – Europoslanec Ivan Štefanec bude spolupracovať s KDH. Do europarlamentu kandidoval pred rokom za SDKÚ-DS. Zo strany však tento rok vystúpil.

„KDH plus je pozvaním pre tých, ktorí zmýšľajú podobne ako kresťanskí demokrati. Ku kresťanským demokratom sa v EP pridáva Ivan Štefanec,“ povedal predseda KDH Ján Figeľ v pondelok na tlačovej besede.

Štefanec posilní ekonomický tím

Figeľ verí, že Štefanec bude prínosom. KDH plus podľa neho rastie. Pripomenul, že v parlamente sa ku kresťanským demokratom cez tento projekt pridali poslanci NR SR Jozef Mikuš a Alojz Hlina.

KDH malo v Európskom parlamente dvoch poslancov. Annu Záborskú a Miroslava Mikolášika. Odteraz bude mať so Štefancom troch. Štefanec má tiež podľa Figeľa posilniť ekonomický tím hnutia.

Pre Štefanca je spolupráca s KDH prirodzená

Podľa Štefanca spolupráca s KDH je pre neho prirodzená, pretože zdieľajú spoločné hodnoty. Aj doteraz bol v EP členom Európskej ľudovej strany. „S KDH nás spája presadzovanie dodržiavania pravidiel,“ konštatoval.

Politická stratégia KDH plus pozostáva z troch úrovní: TÍM plus, FÓRUM plus a PLATFORMA plus. Stratégiu odobril snem hnutia. Stratégia KDH plus je pozvanie a ponuka občanom, osobnostiam verejného života, profesijným združeniam a komorám a politickým partnerom pre vytváranie neľavicovej alternatívy voči súčasnému smerovaniu Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaIvan ŠtefanecJán FigeľJozef Mikuš
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie