Kaddáfího syn Chámis je naozaj mŕtvy, uviedla televízia

Bez názvu
Chámis Kaddáfí na zábere z 9. augusta 2011, keď sa objavila správa o jeho smrti. Foto: SITA/AP

TRIPOLIS 17. októbra (WEBNOVINY) – Sýrsky televízny kanál ar-Ráí, ktorý je známy udržiavaním kontaktov s režimom zosadeného líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího, v nedeľu potvrdil dávnejšie informácie o smrti jeho najmladšieho syna.

Dvadsaťosemročný Chámis Kaddáfí, ktorý bol veliteľom jednej z armádnych brigád, podľa televízie zahynul 29. augusta v meste Tarhúna ležiacom okolo 70 kilometrov juhovýchodne od Tripolisu, kde bojoval proti „nepriateľom vlasti“.

Správa dodáva, že spolu s ním prišiel o život aj jeho bratranec Muhammad, syn Kaddáfího blízkeho spojenca a šéfa spravodajskej služby Abdalláha Sanúsího. Ide pritom o prvý prípad, keď údajnú smrť Chámisa Kaddáfího potvrdil kanál spriaznený so starým líbyjským režimom. Dohady o tom, že syn líbyjského vodcu zahynul v boji, sa objavili v médiách už niekoľkokrát, zakaždým ich však vyvrátili.

Kaddáfího protivníci zverejnili oficiálne vyhlásenie týkajúce sa Chámisa Kaddáfího naposledy v deň jeho údajnej smrti. Minister spravodlivosti dočasného povstaleckého vedenia Muhammad al-Allágí vtedy takisto uviedol, že zahynul v Tarhúne, kde ho následne aj pochovali. Prokaddáfíovské médiá to však nasledujúci deň popreli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chámis KaddáfíMuammar Kaddáfí