KAJAK-KENU: Gelle főiskolai világbajnok

POZNAN augusztus 29. (WEBNOVINY) – A kajakos Gelle Péter aranyérmet szerzett a poznani főiskolai világbajnokság ötszáz méteres versenyében. A párkányi származású kajakos az ezer méter ezüstérme után újabb sikert ért el, vasárnap a fele távot 1,192 mp-es előnnyel nyert az ausztrál Stewart Murray és az orosz Artyom Konyonyuk előtt. Gelle egy héttel ezelőtt, ugyancsak Poznanban, a sportág világbajnokságán ugyancsak az ötszáz méteres távon a dobogó második fokára állhatott.

Vasárnap újabb éremmel bővült a Kmeťová-Kohlová páros gyűjteménye is. A IV. Főiskolai vb-n, ahol 23 ország versenyzői vesznek részt, a K2 ötszáz méteres versenyben szoros küzdelemben 0,256 mp-cel lemaradva szorultak a szerb Moldovan testvérek mögött a második helyre.

A poznani IV. főiskolai vb vasárnapi eredményeiből:

FÉRFIAK

K1 – 500 m: 1. Gelle Péter (Szlovákia) 1:39,966, 2. Stewart Murray (Ausztrália) 1:41,158, 3. Artyom Kononyuk (Rus.) 1:41,698

K2 – 500 m: 1. Marcin Nickowski, Mariusz Kujawski (Lengyelo.) 1:31,109,… 5. Ľubomír Beňa, Pavol Maťaš (Szlovákia) 1:34,153

C1 – 500 m: 1. Jevgenij Szuklin (Litvánia) 1:51,124,… 6. Ľubomír Hagara (Szlovákia) 1:53,336

NŐK

K2 – 500 m: 1. Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan (Szerbia) 1:43,496, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (Szlovákia) 1:43,752.