Kapela IMT Smile chystá reedície albumov

Imt smile
Slovenská skupina IMT Smile na koncerte. Foto: www.facebook.com/pages/IMT-SMILE

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská kapela IMT Smile chystá reedície albumov. Jednotlivé počiny z jej diskografie vyjdú v limitovaných nákladoch aj na vinyloch. Hudobníci nedávno ponúkli vynovenú verziu albumu Valec, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1998. O remaster počinu, ktorý obsahuje skladby ako Ľudia nie sú zlí, Veselá pesnička alebo Čo ak, sa postarali v slávnych britských štúdiách Abbey Road.

„Valec nás v kariére výrazne posunul. Nahrali sme ho za necelý týždeň a obsahuje skladby, ktoré dodnes patria k pevným pilierom našich koncertov. Dalo by sa povedať, že niektoré piesne dokonca zľudoveli. Publikum ich rozpoznáva už po prvých tónoch a vie ich odspievať aj bez mojej pomoci,“ uviedol spevák a gitarista kapely Ivan Tásler.

Druhý radový album IMT Smile Valec vyšiel v druhej polovici roka 1998. Pred nahrávaním došlo v kapele k personálnym zmenám, keď odišli speváčka Katarína Knechtová a bubeník Martin Migaš a prišiel spolužiak Mira Táslera a Petra Biča, konzervatorista Tomi Okres. Na nahrávke sa podieľali aj bubeník Martin Valihora a basgitarista Martin Gašpar. O texty sa postaral dnes už dvorný textár skupiny Vlado Krausz spolu s Ivanom Táslerom. Textársky prispeli aj Daniel Hevier, Robo Hlinka a Stano Čorej.

IMT Smile sa na hudobnej scéne pohybujú od 90. rokov minulého storočia. V roku 1996 vydali debutový album Klik-Klak. Ich zatiaľ posledná štúdiovka s názvom Rodina vyšla v roku 2012. Na konte majú aj albumy ako Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008) či 2010: Odysea dva (2010).

Zoznam skladieb albumu IMT Smile – Valec:

01 Ľudia nie sú zlí

02 Kríza

03 Všetko

04 More a diaľky

05 Čo ak

06 Ty si nič

07 Láska

08 Krátki

09 Umelina

10 Pavúk

11 Koniec

12 Veselá pesnička

Informácie pochádzajú od Mareka Kučeru z vydavateľstva Universal Music a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel HevierIvan TáslerKatarína KnechtováMartin Valihora