KHL bude v sezóne 2011/2012 bez Lokomotivu Jaroslavľ

Lokomotiv Jaroslavľ
Foto: SITA, AP

JAROSLAVĽ 10. septembra (WEBNOVINY) – Lokomotiv Jaroslavľ sa v sezóne 2011/2012 nepredstaví v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), pre portál championat.ru to potvrdil prezident klubu Jurij Jakovlev.

Ako je známe, takmer celý tím, vrátane bývalého kapitána slovenskej reprezentácie Pavla Demitru, zahynul pri stredajšej tragickej nehode lietadla Jak-42. Funkcionár uviedol, že klub musí momentálne riešiť iné záležitosti než šport.

„Našou prvoradou úlohou je postarať sa o najbližšie osoby a rodiny hráčov, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí. Potom sa začneme zaoberať otázkou zloženia nového mužstva, to by malo podľa nášho rozhodnutia nastúpiť do ďalšieho ročníka KHL,“ nechal sa počuť Jakovlev. Vrcholní predstavitelia KHL sa prezentovali silným odhodlaním udržať Lokomotiv v začínajúcej sa sezóne. Novým koučom tímu, do ktorého mali uvoľnením svojich hráčov prispieť ostatné kluby, sa mal stať Piotr Vorobijov.

Vedenie KHL sa dohodlo s predstaviteľmi hráčskej únie na tom, že prvým duelom každého nového ročníka bude boj o Pohár Lokomotivu, jeho premiéra je plánovaná na 12. septembra a stretnú sa v ňom Ufa a Atlant.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Demitra
Firmy a inštitúcie Lokomotiv Jaroslavľ