Klapka.sk predala najviac kníh o Viktorovi Kubalovi

Sfu
Foto: sfu.sk

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Najpredávanejšou publikáciou predajne Slovenského filmového ústavu (SFÚ) Klapka.sk bola v roku 2011 kniha Viktor Kubal. Filmár – výtvarník – humorista od Rudolfa Urca.

Celkovo si fanúšikovia a fanúšičky filmu kúpili v obchode, ktorý sa orientuje na ponuku audiovizuálnych diel, odbornej literatúry a sprievodných grafických materiálov, 1 314 publikácií a časopisov a 3 668 DVD nosičov.

Okrem spomínanej publikácie o Kubalovi patrili medzi populárne knihy Filmové profily autorov Renáty a Martina Šmatlákovcov a Krása je symbolem pravdy od Andreja Arseňjeviča Tarkovského.

Z DVD nosičov sa s veľkým náskokom najviac predalo DVD s filmom Juraja Jakubiska Perinbaba (1985), za ním v predajnosti nasledovali DVD s filmami Skalní v ofsajde (1960) Jána Lacka, Medená veža (1970) Martina Hollého, Rodná zem (1953) Josefa Macha, Pacho, hybský zbojník (1975) Martina Ťapáka a Jánošík I a II (1962) Paľa Bielika.

Koncom minulého roka SFÚ potešil deti v šesťdesiatich štyroch slovenských detských domovoch, ktorým ako vianočný darček daroval Zlatú DVD kolekciu slovenských rozprávok s filmami Kráľ Drozdia brada (1984) a Mahuliena zlatá panna (1987) Miloslava Luthera, s rozprávkou Soľ nad zlato (1982) Martina Hollého a s dvomi filmami Juraja Jakubiska Pehavý Max a strašidlá (1987) a Perinbaba. Informácie agentúre SITA poskytla tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová-Tušerová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Jakubisko