Klip Horkýže Slíže sa stal námetom pre komediálny seriál

Horkýže slíže
Foto: SITA

NITRA 3. mája (WEBNOVINY) – Videoklip nitrianskej kapely Horkýže Slíže Mám v p. na lehátku sa dočkal nečakaného pokračovania. Klip, ktorý za rok od zverejnenia na YouTube zaznamenal už viac ako 3,5 milióna pozretí, sa stal námetom pre komediálny seriál.

Pilotné mini-epizódy projektu s názvom Doma na porádku sa postupne objavujú na internete. Ich autormi sú Henrich Varga a Ivan Remiaš, ktorí stoja aj za vznikom videoklipu. Nápad napísať námet na komediálny seriál skrsol v ich hlavách niekoľko týždňov po zverejnení videa.

Mnoho ľudí videlo v neusporiadanej rodinke z klipu členov vlastnej rodiny alebo rodiny svojich známych či susedov, hovorí režisér a spoluautor projektu Henrich Varga. Niekto videl v hysterickej matke, ktorú hrá Eva Pavlíková, svoju vlastnú matku alebo manželku, v lenivom synovi svojho potomka či brata.

„V priebehu niekoľkých týždňov po zverejnení klipu sa nám nazbieralo množstvo takýchto reakcií, a to nás nakoplo k uvažovaniu o tom, že dáme postavám ďalší život,“ povedal Varga.

Hlavné úlohy v internetovom seriáli hrajú rovnako ako v klipe nitrianski herci Eva Pavlíková, Rudo Kratochvíl, Martin Nahálka a Alena Pajtinková. Keďže projekt vzniká takpovediac na kolene a z nadšenia, väčšina ľudí pracuje bez nároku na honorár.

V seriáli sa miešajú fiktívne postavy s reálnou hudobnou skupinou, ktorá vznikla špeciálne pre účely seriálu. Autori projektu oslovili speváka Horkýže Slíže Petra Kuka Hrivňáka, či by im k zopár epizódam nevyprodukoval soundtrack.

Pod Kukovou producentskou taktovkou nakoniec vznikla kapela BijouTerrier. „Bolo mi povedané, že kapela má byť vtipná, pretože sa jedná o sitcom a má byť hlučná, lebo v scenári sa píše, že je kapelou, ktorá skúša na dedine v garáži a lezie susedom na nervy,“ povedal Peter Kuko Hrivňák.

Speváčkou kapely a zároveň seriálovou dcérou je Zita, ktorú stvárnila herečka Alena Pajtinková. „Alena je skvelý človek, skvelá speváčka a skvelá herečka. Účinkuje v Slovenskom rozhlase v humoristickej relácií Glóbus Európy, hrá v Divadle Andreja Bagara v Nitre, kde už stvárnila niekoľko komických postáv, preto som ju oslovil,“ dodal frontman kapely Horkýže Slíže.

BijouTerrier už má na konte aj prvé CD Ladies and Gentlemen a koncerty po Slovensku. Reakcie divákov na prvé dve epizódy seriálu s názvami Veľká noc a BijouTerrier útočí! sú výsostne pozitívne, hovorí Varga. V najbližších dňoch čaká divákov tretia časť, v ktorej sa autori zamyslia nad tým, či by aj kostoly nepotrebovali „esbéeskárov“. Seriál si možno pozrieť na YouTube.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom