Kmeťová s Kohlovou v K2 na 500 m strieborné

Kmeťová

DUISBURG 6. júna (WEBNOVINY) -Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou obsadili v A-finále K2 žien na 500 m na pretekoch III. kola Svetového pohára v nemeckom Duisburgu 2. miesto. Zdolali ich iba domáce kajakárky Silke Hörmannová a Conny Wassmuthová, s ktorými slovenské duo prehralo už v rozjazde. Vo finále Kmeťová s Kohlovou zaostali o 498 tisícin sekundy. Zaujímavosťou je, že zverenky trénera Filipa Petrlu si rovnako druhú priečku vybojovali aj v predchádzajúcich dvoch finále v pretekoch K2 žien v piatok na 200 a v sobotu na 1000 m. Z dejiska majstrovstiev sveta v roku 2007 sa teda domov vracajú s tromi striebornými medailami.

Výsledky – finále K2 ženy na 500 m:

1. Silke Hörmannová, Conny Wassmuthová (Nem.) 1:42,665, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:43,163