Kocúr Merlin je vraj najhlučnejšou mačkou na svete

Merlin
Kocúr Merlin je veľmi hlučný, prekoná 100 decibelov. Foto: telegraph.co.uk

BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) – Kocúr, ktorému dala jeho majiteľka meno Merlin, dokáže byť hlučný ako zbíjačka alebo rocková kapela na koncerte.

Aj keď tieto domáce zvieratá väčšinou vrčaním nepresiahnu 25 decibelov, Merlin údajne nemá problém ani s prekonaním 100 decibelov, čo je hluk, pri ktorom môže človek stratiť sluch.

Práve preto ho chce majiteľka zapísať do Guinnessovej knihy rekordov ako najhlučnejšiu mačku na svete.

Štyridsaťsedemročná Tracy Westwood z anglického Devonu si myslí, že Merlin môže pokoriť hranicu 105 decibelov, pričom už 100 decibelov by mu stačilo na zápis do knihy rekordov. Súčasnou rekordmankou je mačka Smokey z anglického Pitsfordu, ktorej vrčanie dosiahlo 92 decibelov.

Myslím, že už som si na to zvykla. Avšak, keď telefonujem, často sa ma ľudia pýtajú, čo je to tam za hluk. Je to Merlin,“ uviedla Westwood. V jej domácnosti je aj pes, ktorý je však hluchý. Spôsobiť to mohol Merlin, čo priznáva aj matka dvoch detí.

Na pokus o prekonanie aktuálneho rekordu sú už pripravení aj v Guinnessovej knihe rekordov. „Ak chcú verifikovať svoj výsledok v prítomnosti nášho tímu, môžu o to požiadať,“ uviedol hovorca knihy rekordov. Podľa Westwood s tým nebude problém, pretože Merlin podľa nej vrčí celý deň, najmä keď vstane a keď je hladný.

Informácie pochádzajú z webovej stránky telegraph.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom