Košice v derby podľahli „kamzíkom“. V Tipsport lige aj víťazstvá Nitry, Žiliny a Detvy

HC Košice - HK Poprad

KOŠICE 23. septembra (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa v Tipsport lige hrali zápasy piateho kola, lídrom tabuľky zostal HC Košice, ale jeho stopercentná bilancia v novej sezóne sa skončila v domácom zápase s Popradom nezdarom 0:1.

O jediný gól stretnutia sa postaral v 28. min kapitán Popradčanov Patrik Svitana. Poprad prvýkrát v sezóne bodoval na ľade súpera. Košičania majú v tabuľke pred druhými Novými Zámkami majú náskok jeden bod. „Kamzíkom“ patrí piata pozícia.

Predĺženia vo Zvolene aj Žiline

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili na ľade Zvolena 3:2 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine poslal hostí do vedenia v polovici zápasu Juraj Jurík. Zvolenčania zakrátko odpovedali gólom Milana Kytnára, za Nové Zámky však o 29 sekúnd neskôr skóroval Andreas Štrauch.

Domáci opäť vyrovnali na začiatku tretej tretiny, presadil sa Petr Ulrych. O víťazstve hostí rozhodol v 3. minúte predĺženia po asistencii gólmana Andreja Košarišťana skúsený krídelník Henrich Ručkay. Nové Zámky majú v tabuľke Tipsport ligy 14 bodov a patrí im druhé miesto.

„Vlci“ zo Žiliny zvíťazili na domácom ľade nad majstrovskou Banskou Bystricou 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej súťaže. Hostia sa ujali dvojgólového vedenia gólmi Alexa Tamášiho a Andreja Šťastného v presilovkách.

Ešte pred prvou sirénou znížil Dominik Rehák. Ďalší gól padol až po ďalších 40 minútach hry, 177 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Lukáš Matejka. V predĺžení o výhre domácej Žiliny rozhodol Michal Barta. Žilinčania víťazstvom prerušili sériu štyroch prehier po sebe.

Dva obraty v Detve a nájazdy v Budapešti

Hokejisti Nitry zvíťazili nad hráčmi Trenčína 3:1. Do vedenia sa dostali gólom v 24. min, keď Miroslav Pupák prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Tomáš Starosta vyrovnal v 48. min v presilovej hre, no Dukle to na body nestačilo. Víťazný gól strelil taktisto v početnej výhode obranca Grame McCormack. Rezultát stanovil Judd Blackwater opäť v presilovke, keď Trenčín pykal za príliš veľa hráčov na ľade.

Dva obraty a víťazstvo domácich 5:2 videli diváci v zápase Detvy s proti maďarskému tímu DVTK Jegesmedvék Miškovec. Najprv hostia otočili stav z 0:1 na 2:1 v priebehu prvej tretiny, no Detva v prostrednom dejstve znovu vyrovnala a troma zásahmi v záverečnej časti hry strhla vedenie na svoju stranu. O rozdielový gól sa postarali v 47. min bratanci Fekiačovci, keď Viktor prihral Frederikovi. Detva ukončila sériu troch prehier.

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v Budapešti nad miestnym MAC 3:2 po samostatných nájazdoch. Domácich poslal do vedenia už v 2. minúte v presilovke Jared Brown. Liptáci odpovedali už o 5 minút neskôr rovnako v početnej prevahe zásahom Róberta Hunu.

V druhej tretine sa dostala Budapešť opäť do vedenia gólom Mártona Pápu. V rovnakom dejstve znovu vyrovnal Róbert Huna. Po bezgólovej tretej tretine a predĺžení premenil rozhodujúci samostatný nájazd útočník Liptákov Michal Uhrík. Liptovský Mikuláš má v tabuľke Tipsport ligy 11 bodov a patrí mu tretie miesto.

Tipsport liga 2018/2019 – 5. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

HC Košice – HK Poprad 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 28. Svitana (Matúš Paločko)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, D. Konc – Kacej, Šefčík, 4259 divákov

Košice: Habal – Dudáš, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Lenďák, Krajňák – Kafka, Brophey, Netík – L. Nagy, Suja, Marcel Haščák – Šoltés, Galamboš, Spilar – R. Žitný, Klíma, Hričina
Poprad: Vošvrda – Salija, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, J. Ťavoda, Erving, S. Karlsson, – P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana – R. Václav, R. Heizer, S. Takáč – Abdul, L. Paukovček, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

HKM Zvolen – MHC Mikron Nové Zámky 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 34. Kytnár (Obdržálek, Michal Chovan), 41. Ulrych (Drgoň, Kytnár) – 29. J. Jurík (Hain), 35. Štrauch, 63. H. Ručkay (Košarišťan)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Štefik – Ľ. Šoltés, Stanzel, 1553 divákov

Zvolen: Skapski – Ulrych, Drgoň, Charnaok, Vandane, Pöyhönen, V. Zeleňák, Andrisík, Michal Roman – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Handlovský, Špirko, Vandas – P. Zuzin, M. Halama, Lušňák – S. Petráš, M. Holovič, Šišovský
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, P. König, A. Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, B. Fábry, Ondrušek

MsHK Doxxbet Žilina – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 18. Rehák (P. Beránek, Jankovič), 58. L. Matejka (Rudolf Huna), 62. Barta (Piegl) – 4. Tamáši (Asselin, Faille), 17. A. Šťastný (B. Miller, J. Sýkora)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Haszonits – Vyšný, Soltész, 423 divákov

Žilina: M. Mikoláš – Žilin, Jankovič, Bagin, Kučný, L. Matejka, Piegl, Mendrej – Balej, Húževka, Barta – Rudolf Huna, Surovka, R. Jenčík – Hvila, Rehák, P. Beránek – Ondruš, Hrazdíra, Síkela
Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, I. Ďatelinka, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, V. Mihálik, Giľák, Biro – Asselin, Faille, A. Šťastný – J. Sýkora, Zigo, Róbert Varga – Belluš, T. Surový, Tamáši – Kabáč, Češík, T. Török

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 24. Pupák, (Adrián Sloboda, Fominych), 53. McCormack (Lantoši), 59. Blackwater (Lantoši) – 48. Starosta (Sojčík, Radivojevič).
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Radivojevič (Trenčín) 10 + do konca zápasu za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Kókai – J. Tvrdoň, Váczi, 3034 divákov

Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, Adrián Sloboda, Pupák – Lantoši, Marek Slovák, Blackwater – S. Buček, D. Richard, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Pätoprstý – Fominych, Čaládi, Hrušík
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, Špankovič – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, Tibor Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

HC 07 Detva – DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Góly: 7. Ščurko (Murček, Puliš), 31. Martin Ďaloga (J. Milý), 47. F. Fekaič (V. Fekiač), 59. R. Gašpar (Puliš, Sládok), 60. Matúš Chovan (Puliš, Martin Chovan) – 16. Pance (Kulmala), 18. J. Milam (Pance, Vas)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Vas (Miškovec) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Adamec – Bogdaň, M. Smrek, 560 divákov

Detva: Riečický – Martin Chovan, Kuklev, Matúš Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, D. Jendroľ, F. Fekiač – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga – J. Milý, R. Gašpar, J. Tibenský – M. Surový, P. Valent, V. Fekiač
Miškovec: Duschek – D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Láda, J. Rusk – Loiseau, Vas, Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Magosi, Galanisz, Ritó – Vojtkó, Vincze

MAC Budapešť – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. J. Brown (K. Nagy, Bodó), 30. Pápa (Garát, Kreisz) – 7. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 36. Róbert Huna (Kriška), rozhodujúci sam. nájazd: Uhrík
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, V. Fridrich – Valo, D. Konc ml., 450 divákov

Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Fejes, Garát, G. Bugár – Terbócs, K. Nagy, Szabad – Dansereau, Langkow, T. Klempa – Bodó, J. Brown, B. Orbán – Pápa, Kreisz, Odnoga
L. Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – J. Sukeľ, Lichanec, Vybiral – Števuliak, Piatka, A. Lištiak – Oško, Uhrík, L. Žiak

Viac k osobe Ján PardavýKarol SlobodaMarcel HaščákMichal ChovanRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaTomáš Starosta
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 Orin DetvaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradHKm ZvolenMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMsHK DOXXbet Žilina