Košice začali s opravou výtlkov, vodičov upozorňujú na krátkodobé dopravné obmedzenia

cestári, oprava cesty
Foto: ilustračné thinkstockphotos.com

KOŠICE 7. marca (WebNoviny.sk) – Mesto Košice začína v týchto dňoch s opravami výtlkov na cestných komunikáciách, ktoré vznikli vplyvom počasia počas zimného obdobia.

Dodávateľským spoločnostiam mesta, ktoré robia stavebnú údržbu komunikácií a výrobu teplých asfaltových zmesí, to umožňujú zlepšené poveternostné podmienky.

Opravy sa začínajú na trasách MHD

Ako agentúru SITA informoval Miroslav Sambor z Referátu styku s verejnosťou a médiami mesta Košice, opravy výtlkov sa začínajú na trasách košickej mestskej hromadnej dopravy a na medzisídliskových miestnych komunikáciách.

V nasledujúcich dňoch sa začnú opravovať výtlky na cestných komunikáciách ulíc Považská, Slanecká, Palackého, Bajzova, Študentská, Odborárska, Kupeckého, na Triede KVP, Moskovskej triede, Americkej triede a Triede generála Ľ. Svobodu. Práce sa už začali na uliciach Rastislavova a Žižkova.

Dopravné obmedzenia

V súvislosti s opravami musia byť v nasledujúcich dňoch postupne prijaté viaceré krátkodobé dopravné obmedzenia na uliciach, kde sú opravy výtlkov nevyhnutné.

Mesto Košice preto prosí motoristickú verejnosť o trpezlivosť a porozumenie, zároveň žiada vodičov o rešpektovanie dočasných dopravných značení, ktoré boli odsúhlasené Krajským dopravným inšpektorátom KR PZ v Košiciach,“ dodal Sambor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom