Košiciam stačili na triumf dva góly, repríza finále Tipsport ligy pre Trenčín a vyhrali aj „vlci“ a Poprad

Martin Rýgl, Michal Kabáč
Martin Rýgl z HK Dukla Trenčín a Michal Kabáč z HC ´05 iClinic Banská Bystrica počas hokejového zápasu 35. kola Tipsport ligy 2018/2019. Trenčín, 26. december 2018. Foto: SITA/Tomáš Somr.

KOŠICE 26. decembra (WebNoviny.sk) – Na Štefana sa v Tipsport lige hralo päť zápasov 35. kola. V troch z nich zvíťazili domáci a dvakrát sa z triumfu tešili hostia.

Víťazstvá „vlkov“ a „oceliarov“

Pred solídnou návštevou vyše štyroch tisícok divákov dosiahli hokejisti Košíc tesné víťazstvo 2:0 nad Detvou.

V úvodnej tretine otvoril skóre Jakub Suja. V závere ešte vo vlastnom oslabení skóroval do prázdnej bránky veterán Ladislav Nagy. Košice vedú ligu so 76 bodmi. Detva má na konte 40 bodov a je desiata.

Hráči poslednej Žiliny sa ešte nevzdávajú snahy o postup do play-off, Miškovec zdolali 5:3. Domáci si utvorili náskok v úvodnej tretine, keď Matej Síkela skóroval v presilovke v 14. min bol stav už 3:0.

Maďarský tím sa dotiahol dvakrát na rozdiel jediného gólu, keď premenil dve presilové hry, ale žlto-zelení si postrážili závere stretnutia. Skóre uzavrel gólom minútu a 34 sekúnd pred koncom Rudolf Huna.

Repríza finále pre Trenčanov

Trenčiania získali doma v súboji s majstrovskou Banskou Bystricou v repríze vlaňajšieho finále tri body za víťazstvo 4:3. Banskobystričania viedli v 23. min už 2:0, lenže ešte do konca prostrednej časti hry „vojaci“ duel otočili vo svoj prospech. Martin Rýgl skóroval 57 sekúnd pred prestávkou na 3:2.

V záverečnej tretine strelili ešte obe družstvá po góle, čo nič nezmenilo no triumfe vicemajstrovského Trenčína. Za zdolaný tím sa presadil aj kanadský hokejista Levko Koper, ktorý podpísal zmluvu s „baranmi“ iba niekoľko hodín pred zápasom.

Banská Bystrica nebodovala v treťom z ostatných piatich duelov a na tretej priečke tabuľky má už štvorbodovú stratu na vedúce Košice.

„Kamzíci“ vyhrali v Budapešti a Nitra doma

Duel regionálnych rivalov sa v Nitre skončil v prospech Nových Zámkov 4:3 po predĺžení. Zápas sa rozbiehal pomaly, skóre otvoril až 24 sekúnd po začiatku druhej časti hry v presilovke útočník Nitry Juraj Majdan.

Napokon padlo v riadnom hracom čase až šesť gólov, 18 sekúnd pred treťou sirénou poslal duel do predĺženia Nitran Judd Blackwater. Z víťazstva sa aj tak tešili hostia, hrdinom sa stal v druhej minúte predĺženia Eduard Šimun.

Hokejisti Popradu uspeli v Budapešti 3:1 a poskočili už na druhú priečku v tabuľke. Skóre otvoril v 28. min skúsený center Radomír Heizer, už o dve minúty neskôr zvýšil vedenie Popradu Lukáš Paukovček.

Hostí poslal do vedenia o tri góly v 43. min Peter Lichanec. Jediný gól domácich strelil v závere Brance Orbán. Poprad zaostáva za vedúcimi Košicami o dva body.

Tipsport liga 2018/2019 – 35. kolo

• streda

HC Košice – HC 07 Detva 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 14. Suja (Netík, Marcel Haščák), 60. L. Nagy
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Juhász – Gajan, Vincze, 4158 divákov

Košice: Habal – Dudáš, McDowell, Pulli, Pretnar, Michalčin, Čížek, J. Cibák – L. Nagy, Brophey, Kafka – Marcel Haščák, Suja, Netík – P. Lušňák, Galamboš, Spilar – Hričina, Vrábeľ, Žitný – Klíma
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, M. Šimon, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Hodgson, R. Gašpar, Matúš Chovan – J. Tibenský, P. Valent, M. Surový

HK Dukla Trenčín – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:1, 2:2, 1:1)
Góly: 26. Luhový (Holenda, Radivojevič), 30. Sojčík (Krejči, Radivojevič), 40. Rýgl (Radivojevič, Sojčík), 47. Gula (Dlouhý, O. Mikula) – 15. Bartánus (J. Sýkora), 23. J. Sýkora (K. Sloboda, M. Bartánus), 55. Koper (K. Sloboda)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic – Synek, Muzsik , 4824 divákov

Trenčín: M. Valent – Krejči, T. Bokroš, Holenda, Rýgl, Frühauf, Gula, Luža – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, J. Švec, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, D. Hudec – Jakubec, J. Pardavý ml., Špankovič – Luhový
Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, Zigo, M. Bartánus – Matoušek, Češík, Kabáč – Gabor, R. Varga, Koper – T. Török

MsHK Doxxbet Žilina – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 9. Žilin (Barta, Dubeň), 11. Balej (Piegl, Hvila), 14. Síkela (Žilin, Piegl), 31. Barta (Podešva, Beránek), 59. Rudolf Huna (Húževka, Jenčík) – 19. D. Kiss (Góz, Ritó), 24. Loiseau (Magosi, N. Crawford), 58. Kulmala (Vas)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Adamec – Rojík, Gegáň , 884 divákov

Žilina: Mikoláš – M. Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Hrazdíra, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Barta, Podešva, Balej – Beránek, Surovka, Hvila – J. Milý, D. Rehák, Síkela
Miškovec: Adorján – D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

HK Nitra – MHC Mikron Nové Zámky 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)
Góly: 21. Majdan (McCormack, Lantoši), 47. Buček (Bortňák), 60. Blackwater (Majdan, Lantoši) – 26. M. Henderson (T. Pospíšil), 31. M. Novák (T. Pospíšil), 48. T. Pospíšil, 62. Šimun (Zaťko)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák – Výleta, Tvrdoň, 3479 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, Buček – Minárik, Šiška, Čaládi – Pätoprstý
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala – Rogoň, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – M. Henderson, B. Fábry, T. Pospíšil

MAC Budapešť (Maď.) – HK Poprad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 56. B. Orbán (C. Langkow, Macaulay) – 28. Heizer, 30. L. Paukovček (Lichanec, Petran), 43. Lichnanec
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Lokšík – M. Smrek, Jobbágy, 700 divákov

Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Vokla, Burt, Negrin, Garát – Bodó, C. Langkow, B. Orbán – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Pápa, B. Majoross, Szabad – Szigeti
Poprad: Vošvrda – Erving, Petran, Ťavoda, K. Karalahti, Česánek, Š. Fabian, Brincko – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Lichanec, L. Paukovček, Belluš – R. Svitana, Heizer, P. Koyš