Kotlebovci odmietajú prepojenie na Kočnera, súd vyhrali vďaka vyčerpávajúcej obhajobe

Marian Kotleba
Predseda ĽSNS Marian Kotleba. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) odmieta akékoľvek prepojenie na Mariana K. „Nikto z predstaviteľov ĽSNS s ním nikdy nekomunikoval ani priamo, ani cez sprostredkovateľa. Zverejnená komunikácia je buď výmysel s úmyslom zdiskreditovať našu stranu a vtiahnuť ju do tejto kauzy, alebo je to nesprávna interpretácia,“ uviedol v pondelok pre agentúru SITA podpredseda ĽSNS Martin Beluský.

Podnet na zrušenie kotlebovcov

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal podnet na zrušenie strany Mariana Kotlebu 24. mája 2017.

Po vyhodnotení rozsiahlych podkladov sa ukázalo, že ĽSNS ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy, odôvodnil svoj postup Čižnár.

O tom, že ĽSNS môže pokračovať vo svojej činnosti, rozhodol 29. apríla tohto roku päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu SR.

Beluský hovorí o vyčerpávajúcej obhajobe

Žalobu generálneho prokurátora zamietol. Súd pri vyhlásení rozsudku konštatoval, že politická strana neohrozuje demokratickú spoločnosť bezprostredne odvolávajúc sa na judikatúry vyšších súdov, že k rozpusteniu treba pristúpiť iba v krajných prípadoch.

Podpredseda ĽSNS Beluský tvrdí, že súdny spor strana nevyhrala vďaka kontaktom Mariana K., ale vďaka vyčerpávajúcej obhajobe. „Pán Marian K. si písal o tom, že zastaví proces a my podržíme vládu v marci 2018, súd bol pritom až v apríli 2019. Je úplne zrejmé, že to nemá žiadny súvis,“ dodal podpredseda ĽSNS.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaromír ČižnárMarián KočnerMarian KotlebaMartin Beluský