Kowalczyková ťahá s Björgenovou za kratší koniec

Justyna Kowalczyková
Justyna Kowalczyková Foto: SITA/AP

WHISTLER 20. februára (WEBNOVINY) – Ak sa bežkyni na lyžiach Justyne Kowalczykovej bude po XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri o niekom snívať – tak to bude určite o Nórke Marit Björgenovej. Tá sa totiž stala víťazkou piatkového skiatlonu žien na 7,5+7,5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom, kým favorizovaná Poľka a líderka celkovej klasifikácie Svetového pohára skončila tretia. Justyna Kowalczyková dobehla v stredu v šprinte klasickou technikou na druhej priečke, no lepšie na tom bola opäť Björgenová. „Je teraz veľmi silná. Je asi taká dobrá, ako pred piatimi – šiestimi rokmi,“ komentovala tento fakt Kowalczyková. Aj napriek tomu, že v tejto sezóne Svetového pohára zatiaľ dominovala Poľka, dvadsaťdeväťročná Björgenová si nemyslí, že bola v súboji s ňou outsiderkou. „Myslím si, že som vo veľmi dobrej forme. Dalo sa to čakať,“ konštatovala nórska reprezentantka.

Práve Kowalczyková bola najväčšou nádejou Poľska na zisk zlata v Kanade, no napriek obrovskej snahe nenaplnila očakávania. „Trať mi celkom nevyhovuje. Nie som na ňu dobre technicky pripravená. Mám rada, keď je na nej viac kopcov. Z tohto hľadiska je možno medaila trochu prekvapujúca. Teda lepšie povedané, nie prekvapujúca, no s bronzom som veľmi spokojná,“ povedala po piatkových pretekoch.

Vzhľadom na to, že je Justyna Kowalczyková jedinou kvalitnou Poľskou bežkyňou na lyžiach, medaila v štafete by bola senzáciou. Jej poslednou šancou na zlato sú teda preteky na 30 km klasickou technikou, ktoré sú na programe v sobotu 27. februára. „V tejto disciplíne sa mi v aktuálnej sezóne celkom darí a ja dúfam, že to Marit vrátim aj s úrokmi,“ dodala na záver.

SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justyna Kowalczyková