Krajcer oznámil kandidatúru na post bratislavského župana, skritizoval Freša a Ftáčnika

VOĽBY: Krajcer kandiduje na predsedu BSK
Daniel Krajcer počas briefingu, na ktorom oznámil svoju kandidatúru na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) s podporou strán Most-Híd, SKOK a Strany zelených (SZ). Bratislava, 5. september 2017. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 5. septembra (WebNoviny.sk) – Daniel Krajcer kandiduje na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja s podporou strán Most-Híd, SKOK a Strany zelených (SZ). Oznámil to na utorkovej tlačovej konferencii.

Ako povedal, jeho cieľom je silný, prosperujúci a metropolitný región. Tvrdí, že kandiduje preto, lebo za posledné roky sa kraj nikam neposunul. „S počudovaním a údivom sledujem, že tí, ktorí sú za tento stav zodpovední, spokojní a s úsmevom kandidujú,“ povedal.

Transparentné financovanie kampane

Ako dodal, hovorí konkrétne o súčasnom dvojnásobnom predsedovi Pavlovi Frešovi a bývalom bratislavskom primátorovi Milanovi Ftáčnikovi.

Krajcer kraju vytkol, že podľa rebríčkov je Bratislavský samosprávny kraj tretí najbohatší kraj v Európskej únii, ale ľudia to necítia. Chce, aby sa kraj, magistrát, mestské časti a mestá a obce v kraji spojili a riešili najpálčivejšie problémy.

Bývalý minister kultúry prisľúbil, že financovanie jeho kampane bude transparentné, väčšinu peňazí očakáva od fyzických osôb, nie od straníckych centrál.

O podporu Smeru sa neuchádzal

Pokiaľ ide o strany, ktoré mu vyjadrili podporu, povedal, že pre neho bolo dôležité, aby boli jasne proeurópsky orientované, a tiež to, že majú spoločné hodnoty. O podporu Smeru sa neuchádzal, keďže on „kotrmelce nerobí“.

Krajcer kandidoval na predsedu BSK aj pred štyrmi rokmi. V rokoch 2010-2012 bol ministrom kultúry vo vláde Ivety Radičovej.

Voľby do vyšších územných celkov sa budú konať 4. novembra. Na rozdiel od minulosti budú jednokolové a volebné obdobie pre predsedu bude päť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Krajcer
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)