Krik, plač a výstrely, zverejnili video z útoku v Bataclane

Teroristický útok v Paríži
Foto: print screen YouTube.com

PARÍŽ 14. novembra (WebNoviny.sk) – Na internete sa objavilo video spred parížskej koncertnej sály Bataclan. Natočil ho novinár francúzskeho denníka Le Monde Daniel Psenny. V čase teroristického útoku sa v Bataclane konal koncert Eagles of Death Metal a v sále sa nachádzalo zhruba 1500 ľudí.

Obrazom: Teroristické útoky v Paríži

Desiatky ľudí masaker neprežili. Podľa očitých svedkov traja teroristi strieľali do davu s pokrikom „Alláhu Akbar“ (Boh je veľký). Po streľbe vznikla panika, ľudia začali utekať a šliapali po sebe. Mladí útočníci bez masiek na tvári si stačili dvakrát alebo trikrát znovu nabiť svoje automatické zbrane.

https://www.youtube.com/watch?v=eLvdaoNjSqc

Teroristi útočili na šiestich miestach v Paríži vrátane národného štadióna Stade de France, kde došlo k dvom samovražedným bombovým atentátom a jednej explózii nálože. K streľbe došlo aj v niekoľkých reštauračných zariadeniach v centre mesta. Najkrvavejší bol práve útok v Bataclane. Útočníkov bolo päť až osem, presné určenie ich počtu sťažuje fakt, že niektorí z nich na sebe detonovali pásy s výbušninami. Vyčíňanie teroristov neprežilo vyše 120 ľudí a ďalšie desiatky sú zranené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN