Kuciaka a ďalších novinárov údajne nemal sledovať iba Tóth, ale aj bývalý príslušník ŠtB aj SIS Kriak

Ján Kuciak, Martina Kušnírová
Fotografia zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pri sviečkach na ich pamiatku. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 24. októbra, 14:52

BRATISLAVA 24. októbra (WebNoviny.sk) – Informácie, že zamestnanec finančnej správy mohol pomáhať pri sledovaní novinárov, sú závažné a okamžite sa začali preverovať. Uvádza sa to v stanovisku hovorkyne finančnej správy Ivany Skokanovej k stredajšiemu článku Plus 7 dní.

Vedú aj interné vyšetrovanie

„V tejto súvislosti sme už v komunikácii aj s orgánmi činnými v trestnom konaní, vrátane Generálnej prokuratúry SR. Vedieme zároveň interné vyšetrovanie a podnikáme ďalšie kroky, ktoré v tejto chvíli nemôžeme konkretizovať,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Finančná správa podľa stanoviska v žiadnom prípade nechce, aby sa jej meno spájalo s uvedenými medializovaným informáciami a už vôbec nie s praktikami, ktoré sú spájané s trestnou činnosťou.

Podľa článku Plus 7 dní sa na sledovaní novinárov, ktoré údajne pre podnikateľa Mariána K. zabezpečil bývalý novinár a expríslušník SIS Peter Tóth mohol podieľať aj bývalý príslušník ŠtB aj SIS Miroslav Kriak.

Pracuje na Finančnej správe

Podľa Plus 7 dní v súčasnosti pracuje Kriak na organizačnom oddelení Finančného riaditeľstva spadajúcom priamo pod kanceláriu prezidentky finančnej správy. Finančná správa v tejto súvislosti následne informovala, že s menovaným zamestnancom rozviazali pracovný pomer.

Podľa medializovaných informácií z pondelka Peter Tóth na objednávku Mariána K. sledoval novinárov vrátane neskôr zavraždeného Jána Kuciaka. Tóth to však popiera.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMarián KočnerPeter Tóth
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR