Poradie SP v pretekoch s hromadným štartom po 2 pretekoch z 5 naplánovaných:

3. Daria Domračevová (Biel.) 96

4. Oľga Zajcevová (Rus.) 79

5. Andrea Henkelová (Nem.) 76

6. Anastasia Kuzminová (SR) 74

Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová obsadila v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 kilometra v rámci šiesteho kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve vynikajúce druhé miesto.

Kuzminovú zdolala iba Bieloruska Darija Domračevová, ktorá bola v cieli rýchlejšia o 25,2 sekundy. Tretia dobehla s odstupom 32,1 sekundy Nemka Magdalena Neunerová, ktorá si upevnila svoje vedenie v celkovom hodnotení Svetového pohára. Pred Domračevovou má náskok 57 bodov. Tretia je Fínka Kaisa Mäkäräinenová. Kuzminová vďaka zisku 54 bodov postúpila na 9. priečku.

Slovenská biatlonová jednotka Kuzminová dosiahla prvé pódiové umiestnenie v sezóne 2011/12 vo Svetovom pohári. Doteraz bolo jej maximom 8. miesto zo šprintu v Anterselve. Celkovo sa na stupne pre najlepších postavila v SP siedmykrát v kariére (2 x prvá, 3 x druhá, 2 x tretia). V Anterselve sa jej darilo aj pred rokom, keď bola druhá v šprinte.

V nedeľu začala Kuzminová dobre a už od úvodu sa pohybovala medzi najlepšími. Po prvej streľbe bola tretia, po druhej zaostávala o 3 sekundy za Neunerovou. Po tretej streleckej položke sa už dostala pred Nemku. Na štvrtej streľbe raz minula a musela absolvovať trestné kolo a na Domračevovú strácala 14,8 sekundy. Bieloruska výborným behom svoj náskok ešte zvýšila, Kuzminová už svoju 2. priečku na záverečnom úseku udržala. Domračevová pritom nezačala najlepšie, na prvej streľbe minula dvakrát a bola až 26. Postupne sa však posúvala vyššie a vyššie a v cieli sa tešila z prvenstva.