Skvelá Kuzminová skončila na Svetovom pohári ôsma

Kuzminova
Neunerová

ANTERSELVA 19. januára (WEBNOVINY) – Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km, ktorými sa v talianskej Anterselve začalo 6. kolo Svetového pohára 2011/12 v biatlone, sa stala Nemka Magdalena Neunerová.

Aktuálna líderka celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus a zároveň aj majiteľka červeného štartového čísla najlepšej pretekárky v hodnotení tejto biatlonovej disciplíny o 17,5 s zdolala obhajkyňu hlavnej trofeje z predchádzajúcej sezóny Fínku Kaisu Mäkäräinenovú, tretia skončila s polminútovým odstupom Bieloruska Darja Domračevová.

Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová obsadila 8. miesto, bodovala aj Janka Gereková, ktorú klasifikovali na 26. priečke.

91. Martina Chrapánová 4:54,4 (4),

94. Ľubomíra Kalinová (všetky SR) +5:54,8 (7)

Neunerová končí

Dvadsaťštyriročná Neunerová, ktorá už ohlásila ukončenie svojej krátkej, ale mimoriadne bohatej kariéry, vyhrala piate preteky SP v sezóne, z toho štvrté v šprinte. Celkovo to bol už jej 29. triumf v kariére, 55-krát sa postavila na pódium pre medailistky.

Podala famózny bežecký výkon. Napriek tomu, že musela po streľbe v stoji absolvovať aj jeden trestný 150 m dlhý okruh, jej náskok v cieli pred bezchybne strieľajúcou Mäkäräinenovou bol veľmi presvedčivý. Bronzová Domračevová netrafila dva terčíky už na prvej streľbe v ľahu. V stoji bola potom stopercentná.

Kuzminová k tradične výbornému bežeckému výkonu konečne pridala aj dobrú streľbu. Po bezchybnej ležke figurovala na medzičasoch druhá, jeden chybný výstrel v stoji ju stál lepší výsledok. Ôsme miesto je však vyrovnaním jej druhého najlepšieho výkonu v sezóne, štvrtýkrát v tejto edícii sa zmestila do elitnej desiatky. Na konto v klasifikácii SP jej pribudne 34 bodov. Janka Gereková v streľbe v ľahu nezaváhala, ale na stojke mierila dvakrát mimo. Za 26. miesto si pripíše 15 bodov.

Ďalšie dve Slovenky v 95-člennom štartovom poli sklamali. Martina Chrapánová obsadila so štyrmi trestnými okruhmi 91. priečku. Totálne zlyhala Ľubomíra Kalinová. V stoji nezostrelila ani jeden terč, k tomu si pridala dva trestné okruhy po ležke a skončila predposledná deväťdesiata štvrtá.

Poradie vo SP po 13 pretekoch z 26 naplánovaných:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 648 bodov, 2. Darja Domračevová (Biel.) 579, 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 545, 4. Oľga Zajcevová (Rus.) 521, 5. Tora Bergerová (Nór.) 517, 6. Helena Ekholmová (Švéd.) 490, … 12. Anastasia Kuzminová 316, … 42. Janka Gereková (obe SR) 77

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov po šiestich pretekoch z 10 naplánovaných: