Kvitová triumfovala vo Wu-chane, má miestenku na šampionát

Petra Kvitová
Česká tenistka Petra Kvitová. Foto: SITA/AP

WU-CHAN 27. septembra (WEBNOVINY) – Dvojhra na tenisovom turnaji WTA v čínskom Wu-chane sa stala korisťou Češky Petry Kvitovej. Vo finále si Kvitová nasadená ako tretia poradila s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou (6.) za 80 minút 6:3, 6:4.

Ľaváčka Kvitová zvládla proti Bouchardovej aj reprízu tohtoročného finále Wimbledonu.

Z Wu-chanu si odnáša okrem 900 bodov do rebríčka a nezdanenej prémie 441 000 USD aj miestenku na koncoročný šampionát WTA Finals v Singapure. Dvadsaťštyriročná Kvitová získala štrnásty turnajový titul vo dvojhre v kariére a tretí v tomto roku po spomenutom Wimbledone a New Havene.

Obrazom: Kvitová porazila Bouchardovú aj vo finále Wimbledonu

Švajčiarska tenistka Martina Hingisová a Talianka Flavia Pennettová sa stali víťazkami štvorhry na turnaji vo Wu-chane. Nasadené šestky Hingisová a Pennetová si v dramatickom finále poradili s Carou Blackovou zo Zimbabwe a Francúzkou Caroline Garciovou za 103 minút 6:4, 5:7, 12:10. Víťazky zinkasovali spoločnú prémiu 126 000 USD. „Zažila som nádherný týždeň v peknom meste,“ povedala Hingisová v prvej reakcii po finálovom triumfe.

Hingisová a Pennettová odohrali spolu piaty turnaj vo štvorhre, tretí raz sa dostali do finále a premiérovo si odnášajú titul. Nedávno si zahrali aj vo finále US Open v New Yorku, kde nestačili na Rusky Jekaterinu Makarovovú a Jelenu Vesninovú. Hingisová aj Pennettová boli v minulosti na prvej priečke deblového rebríčka WTA, Švajčiarka bola jednotkou aj vo dvojhre.

Košická rodáčka Hingisová si dala triumfom vo Wu-chane darček k 34. narodeninám, ktoré oslávi 30. septembra. Vo Wu-chane získala turnajový titul vo štvorhre s poradovým číslom 39. V tomto roku už zvíťazila po boku Nemky Sabine Lisickej na turnaji v Miami.

Dvojhra – finále:

Petra Kvitová (ČR-3) – Eugenie Bouchardová (Kan.-6) 6:3, 6:4

Štvorhra – finále:

Martina Hingisová, Flavia Pennettová (Švaj./Tal.-6) – Cara Blacková, Caroline Garciová (Zimb./Fr.-8) 6:4, 5:7, 12:10 – zápasový tajbrejk

Viac k osobe Cara BlackováCaroline GarciováEugenie BouchardováFlavia PennettováMartina HingisováPetra Kvitová