Lana Del Rey musela zrušiť koncerty v Japonsku

Lana Del Rey
Americká speváčka Lana Del Rey Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Americká speváčka Lana Del Rey na poslednú chvíľu zrušila svoj koncert v japonskej metropole Tokio, kde sa mala predstaviť v pondelok.

Dôvodom zrušenia vystúpenia bolo speváčkino vyčerpanie. Del Rey o tom informovala najprv prostredníctvom svojho hovorcu, neskôr sa však sama na svojom Twitter konte fanúšikom ospravedlnila.

„Priala by som si byť s vami v Tokiu, ale som chorá. Veľmi ma to mrzí. Určite sa však čoskoro vrátim,“ napísala speváčka, ktorá už svoj koncert v Tokiu tento rok raz zrušila. Vo februári okrem toho odložila vystúpenia v Austrálii a taktiež zrušila svoju účasť na festivale South by Southwest v Texase.

Dvadsaťpäťročná Lana Del Rey, vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2010 albumom Lana Del Ray A.K.A. Lizzy Grant.

Známou sa však stala až vlani, keď vydala úspešný singel Video Games, s ktorým sa dokázala dostať do Top 10 britského singlového rebríčka. Koncom januára vydala druhý štúdiový album Born to Die, ktorý bodoval v albumových rebríčkoch po celom svete a dodnes sa z neho predali viac ako dva milióny kópií. Speváčka už stihla získať Q Award, Ivor Novello Award a Brit Award a tiež ju nominovali na tri NME Awards.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lana Del Rey