Lanovka na Kamzík je stratová, bude však premávať naďalej

Lanovka na Kamzík
Letná sezóna lanovky na bratislavský Kamzík je od urtorka (7. mája ) oficiálne spustená, sezónu otvoril starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Lanovka premáva celoročne, otvorená je od štvrtka do nedele od 10:00 do 18:00. Cez letné prázdniny sa môžu návštevníci lanovkou povoziť každý deň okrem pondelka. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Uchádzač na prenájom lanovky z bratislavskej Železnej studničky na Kamzík nesplnil požiadavky uvedené v súťažných podkladoch.

Skonštatovala to výberová komisia zložená z poslancov zastupiteľstva bratislavského Nového Mesta, ako aj zo zamestnancov Miestneho úradu Nového Mesta a Eko-Podniku VPS.

Ako informoval agentúru SITA hovorca Nového Mesta Marek Tettinger, dá sa predpokladať, že úrad v krátkom čase vypíše novú súťaž. „Pre návštevníkov sa týmto nič nemení, lanovku budeme prevádzkovať tak ako doteraz,“ informoval Tettinger.

Komisia na základe súťažných podmienok odporučila neprijať predložený súťažný návrh na prenájom lanovky a vyhlásenú súťaž zrušiť. Spoločnosť Lanovka Železná studienka ako jediný uchádzač predložila do obchodnej verejnej súťaže návrh s nájomným jedno euro a predpokladanými investíciami do lanovky 1000 eur ročne.

Návrh na vyhlásenie obchodnej súťaže na prenájom lanovky schválili poslanci Nového Mesta ešte na júnovom zastupiteľstve, obchodnú súťaž vyhlásili začiatkom júla.

„Lanovka je príliš drahý špás na to, aby sme si ho mohli dovoliť v tomto období. Na druhej strane si nechceme povedať, že aj keď sa pred časom investovali do lanovky desiatky miliónov korún a stojí nás to každý rok množstvo peňazí, nejde to ako sme si predstavovali a zavrieme to,“ uviedol ešte v júni novomestský starosta Rudolf Kusý.

V minulom roku príjmy z lanovky pre novomestskú samosprávu predstavovali 66-tisíc eur, náklady však boli 254-tisíc eur, potrebné bolo investovať do jej technického zabezpečenia.

Obrazom: Lanovka zo Železnej studničky na Kamzík

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Kusý