Legendárny brankár Schmeichel tvrdo skritizoval rozhodcu MS vo futbale 2018, Chorváti sú kráľmi

MS vo futbale 2018, Francúzsko - Chorvátsko
Argentínsky rozhodca Nestor Pitana argumentuje s hráčom Chorvátska Ivanom Perisicom počas finálového zápasu na MS vo futbale 2018 v Rusku, Moskva, 15. júl 2018 Foto: SITA/AP
Tipsport tipujte3.jpg

KODAŇ 17. júla (WebNoviny.sk) – Niekdajší brankár dánskej futbalovej reprezentácie Peter Schmeichel sa domnieva, že argentínsky rozhodca Néstor Pitana výrazným spôsobom ovplyvnil výsledok nedeľňajšieho finále XXI. majstrovstiev sveta v Rusku medzi Francúzskom a Chorvátskom (4:2).

Podľa majstra Európy z roku 1992 sa mohli „vatreni“ cítiť právom ukrivdení po rozhodnutiach Pitanu, zvlášť v prvom polčase.

Rozhodca ukradol veľkú udalosť

Štandardnej situácii, z ktorej rezultoval vlastenec Maria Mandžukiča v 18. min, predchádzal nafilmovaný pád Antoina Griezmanna. Útočník Atlética Madrid v neskoršom priebehu úvodného dejstva premenil pokutový kop, ktorý Pitana nariadil po jemnej ruke Ivana Perišiča až za pomoci systému VAR.

Finále majstrovstiev sveta je veľká udalosť a podľa môjho názoru rozhodca túto udalosť ukradol. Pitana pískal už osemfinále medzi Chorvátmi a mojimi krajanmi a bol som veľmi nespokojný s jeho výkonom, pretože podľa mňa rozhodoval jednostranne. Vo finále si pomohol systémom VAR a prisúdil Francúzsku jedenástku, ktorá podľa mňa nebola. Úplne zničil zápas,“ povedal Schmeichel podľa webu sportowefakty.wp.pl.

Penaltový verdikt odrovnal Chorvátov

Podľa bývalého brankára Manchestru United či Sportingu Lisabon Pitana penaltovým verdiktom krátko po chorvátskom vyrovnaní na 1:1 úplne odrovnal mužstvo od Jadranu.

Toto finále si to nezaslúžilo. Ak by rozhodcovia mali pískať jedenástky po takýchto rukách, v každom zápase by ich bolo dvadsať. Čo mal Perišič robiť? Rozprával som sa o tom s mnohými ľuďmi a iba jeden si myslel, že to mala byť penalta. Všetci ostatní súhlasili so mnou. Keď Chorváti dostali gól na 1:2, klesli na duchu, všetka ich bravúrnosť, energia a schopnosti, ktoré ich zdobili v predošlých troch dueloch, jednoducho zmizli,“ doplnil 129-násobný reprezentant v rokoch 1987-2001.

Aj keď sa svetovými šampiónmi stali zaslúžene Francúzi, Schmeichel si myslí, že u fanúšikov milujúcich futbal sú kráľmi aj tak Chorváti. „Inšpirovali nás všetkých. Ukázali, že ak do toho dáte všetko, môžete dosiahnuť dobré výsledky,“ zakončil Peter Schmeichel.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom