Lenka Dusilová zbiera peniaze na vydanie nového albumu

Lenka Dusilová
Lenka Dusilová Foto: facebook.com/Lenka-Dusilova

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) – Česká speváčka Lenka Dusilová zbiera peniaze na vydanie očakávaného albumu V hodině smrti. Interpretka, ktorá na novinke spolupracuje s formáciou Baromantika, vyhlásila verejnú zbierku prostredníctvom webstránky hithit.com.

Fanúšikovia a fanúšičky sa na spomínanom portáli môžu dozvedieť, aká odmena ich za príspevky čaká. Speváčka zatiaľ vyzbierala viac ako 77-tisíc Kč (v prepočte približne 2760 eur), pričom cieľová suma je 130-tisíc Kč (približne 4660 eur).

Mozaika autorov

Vo formácii Baromantika pôsobia Martin Novák, Beata Hlavenková, Patrick Karpentski a Viliam Béreš. Všetci si podporu fanúšikov a fanúšičiek veľmi vážia. „Nová Baromantika bude veľmi poctivé dielo, v ktorom ideme s našimi emóciami naozaj až na kosť. Mix sme zverili zvukárom Milanovi Cimfemu a Pavlovi Karlíkovi zo SONO Records, ktorých odtlačok na výslednom zvuku môžete počuť na predošlej Baromantike či Eternal Seekers a sú teda pre kontinuitu nášho hudobného príbehu nenahraditeľní. Nahrávanie je prirodzene najnákladnejšou zložkou projektu, preto si vážime akúkoľvek finančnú podporu,“ uviedla Dusilová, ktorá tiež dodala, že spolu s ňou sa na počine autorsky podieľali Karpentski, Béreš a Hlavenková.

„Uvedomila som si, že medzi nami je a funguje nejaký autorský potenciál a že by bolo fajn spoluprácu, ktorú sme začali, zavŕšiť albumom, na ktorom ja nebudem figurovať ako sólová speváčka a autorka, ale ako črepina v mozaike štyroch autorských osobností,“ vyjadrila sa.

Video: Lenka Dusilova – Pro tebe

Spev v štyroch jazykoch

Na novinke budú hosťovať tiež Justin Lavash, David Koller, Dan Bárta, Oskar Török, Marek Minárik či Miloš Dvořáček. Spievať sa bude v češtine, slovenčine, poľštine aj angličtine. Nový album predstavia Dusilová a Baromantika na jesennom turné, počas ktorého sa 9. októbra ukážu v Bratislave a 24. októbra v Košiciach.

Lenka Dusilová vystupovala už ako dieťa v speváckom zbore Bambini di Praga. V prvej polovici 90. rokov minulého storočia bola líderkou kapely Sluníčko. Neskôr začala spolupracovať so skupinou Lucie, pričom so spomínaným Davidom Kollerom založila formáciu Pusa. Podieľala sa tiež na úspešnej nahrávke Proměny (2001) skupiny Čechomor. Niekoľkonásobná držiteľka ceny Anděl má na konte albumy Lenka Dusilová (2000), Spatřit Světlo Světa (2002), Unearthed (2004), Mezi světy (2005), Baromatika (2011) či Live at Café v lese (2013).

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z vydavateľstva Supraphon a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan BártaDavid KollerLenka Dusilová