Leonardo DiCaprio si zahrá amerického prezidenta

Veľký Gatsby
Leonardo DiCaprio ako Jay Gatsby Foto: Warner Bros. Pictures

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Americký herec Leonardo DiCaprio si zrejme zahrá hlavnú úlohu v biografickej snímke o bývalom americkom prezidentovi Woodrowovi Wilsonovi.

Informoval o tom portál The Hollywood Reporter, podľa ktorého by ako predloha filmu mala slúžiť nedávno vydaná životopisná kniha. Produkčná spoločnosť Warner Bros. sa momentálne snaží získať práva na jej použitie.

Snímku by mali produkovať Jennifer Davisson Killoran a autor spomínanej publikácie A. Scott Berg. Režisér projektu zatiaľ nie je známy.

Príbeh filmu sa bude sústrediť na 28. prezidenta USA od jeho akademických čias až po jeho zvolenie v roku 1912. Snímka bude zachytávať jeho úspechy, vrátane vytvorenia systému Federálnych rezerv či podpory mierovej zmluvy z Versailles a Spoločnosti národov. Autorovi biografie, ktorá zaznamenala pozitívne ohlasy, trvalo pritom až trinásť rokov, kým ju dopísal.

Obrazom: Herec Leonardo DiCaprio

Tridsaťosemročný Leonardo DiCaprio si vyslúžil chválu kritiky už na začiatku svojej kariéry za výkony v snímkach Zo života chlapca (1993), Čo žerie Gilberta Grapea (1993), Basketbalistov denník (1995), Rómeo a Júlia (1996) či Marvinova izba (1996). Celosvetovo sa však preslávil zásluhou blockbusteru Titanic (1997), v ktorom zažiaril po boku Kate Winslet. S ňou sa po jedenástich rokoch ukázal v romantickej dráme Núdzový východ. DiCaprio má na svojom konte tri nominácie na Oscara za herecké výkony v snímkach Čo žerie Gilberta Grapea, Letec (2004) a Krvavý diamant (2006). Okrem toho ho deväťkrát nominovali na Zlatý glóbus, pričom raz sa mu nomináciu podarilo premeniť na víťazstvo (Letec). Zahral si tiež v snímkach ako Pláž (2000), Gangy New Yorku (2002), Chyť ma, ak to dokážeš (2002), Pavučina lží (2008), Prekliaty ostrov (2010), Počiatok (2010), či J. Edgar (2011). Naposledy sa ukázal vo filmovej adaptácii románu Veľký Gatsby režiséra Baza Luhrmanna. Ďalším filmom, v ktorom sa objaví, je dráma Vlk z Wall Street. Snímka oceňovaného Martin Scorseseho by mala v slovenských kinách debutovať 14. novembra.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kate WinsletLeonardo DiCaprio