Letisko M. R. Štefánika v Bratislave dosiahlo ďalší rekord

Letisko Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Letisko M. R. Štefánika malo najlepší októbrový výsledok vo svojej histórii. V desiatom mesiaci roka ním prešlo historicky najviac cestujúcich od začiatku všetkých októbrových meraní od roku 1951.

67-ročný historický rekord

Letisko v tomto období obslúžilo 167 942 cestujúcich, dosiahlo tak 67-ročný historický rekord. Letisko o to informovalo v tlačovej správe.

V porovnaní s októbrom 2017 vzrástol počet cestujúcich v desiatom mesiaci o 16 %. „Tento rok sme takmer každý mesiac svedkami historicky najvyšších prevádzkových výsledkov v celej existencii letiska. Od začiatku roka do konca októbra sme vybavili už 2 011 927 cestujúcich na príletoch a odletoch,“ povedal predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Zrejme prepíšu históriu

Podľa Pojedinca je to o 18 % viac ako v rovnakom období vlani a je zrejmé, že Letisko M. R. Štefánika dosiahne tento rok pravdepodobne najvyšší počet vybavených cestujúcich v histórii. Hranica dvoch miliónov cestujúcich bola doposiaľ v histórii letiska prekonaná len dvakrát – v rokoch 2007 a 2008 a najnovšie v roku 2018.

Počas desiatich mesiacov roka sa na bratislavskom letisku uskutočnilo 26 539 letov (+13 %), v októbri to bolo 2 519 letov (+9 % oproti októbru 2017).

Najviac cestujúcich cestovalo od začiatku roka pravidelnými linkami do Londýna, Dublinu, Burgasu, Milána, Moskvy, do Skopje či Sofie. V dovolenkovom období dominovali charterové destinácie, akými boli turecká Antalya, egyptská Hurghada či grécka Kréta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika