Lexus predstavil prvý lietajúci skateboard!

Horizon33_2015-6-25_15-27-54

Firma Lexus pred pár dňami zverejnila video, v ktorom je to, o čom sme vždy snívali, len sme to nepovažovali za reálne. Sny sa však majú plniť a vyzerá to tak, že tie najtajnejšie želania sa začínajú pomaly ale isto stávať skutočnosťou. Automobilka Lexus tvrdí, že vyvinula reálne vznášadlo, na ktorom sa budeme môcť onedlho prepravovať. Ak toto nie je prvoaprílový žart, tak klobúk dole!

Pri pohľade na nasledujúce fotografie, budeš mať pocit, že si sa ocitol v ďalšom pokračovaní Harryho Pottera a nie si ďaleko od pravdy. Skutočne toto vznášadlo vyzerá, akoby patrilo mladému čarodejníkovi, no raz bude možno patriť tebe.

Pred pár dňami sa na internete objavilo video, v ktorom sa skateboard pohybuje nad zemou a firma Lexus tvrdí, že je to reálne. Toto vznášadlo využíva magnetickú levitáciu k dosiahnutiu úžasného pohybu. Čo sa v skutočnosti skrýva za týmto „vynálezom“? Odpoveď znie – kvapalný dusík, chladené supravodiče a pernamentné magnety.

Šprintér Bolt bojuje proti pravidlu o reklame na olympiáde
COLORADO SPRINGS 22. mája (WEBNOVINY) - Jamajský šprintér a šesťnásobný olympijský víťaz Usain Bolt sa pripojil k skupine amerických atlétov, aby mohol bojovať proti pravidlu, ktoré zakazuje používať olympionikom pár dní pred a počas Hier svoje mená alebo podobizne pre reklamné účely. Americká atletická asociácia (TFAA) pridala v piatok na zoznam, v ktorom figurujú aj bežkyňa na 400 m Sanya Richardsová-Rossová a strednotratiar Bernard Lagat, medzinárodných športovcov. "V záujme napredovania tohto športu, musíme vytvoriť jednotný postoj naprieč medzinárodnej komunity športovcov," povedal prezident TFAA Khadevis Robinson. Okrem Bolta sa do skupiny protestujúcich pridali aj ďalší jamajskí šprintéri Yohan Blake a Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, držiteľ svetového rekordu na 800 m Keňan David Rudisha a 19 iných z celého sveta.

Vo videu nevidno reálne žiadneho človeka, ktorý by sa na vznášadle pohybovať, čiže zo strany firmy Lexus môže ísť iba o reklamný marketingový ťah. Nám to však nevadí, pretože toto je úplne dokonalé!

To všetko sa muselo spojiť, aby Lexus vytvoril nemožné. Nie je dôležité, čo je za tým, hlavne, že to naozaj funguje! Otázkou aj naďalej ostáva, kedy si to bude môcť vyskúšať široká verejnosť. Dúfame, že čoskoro! :-)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Lexus