Libor Hudáček si pred zápasom vymasíroval nohy a skóroval

Slovenskí hokejisti porazili Česko 3:1
Sprava: Strelec gólu Libor Hudáček zo Slovenska a brankár Jakub Kovář z Česka počas semifinálového zápasu Česko - Slovensko, majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2012 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 19. máj 2012. Foto: SITA/AP

HELSINKI 19. mája (WEBNOVINY) – Rodičia bratov Júliusa a Libora Hudáčkovcov cestovali vyše 20 hodín autom z Harichoviec na Spiši do Helsínk, aby videli, ako mladší z bratskej dvojice Libor strelil gól na 3:1 v semifinále majstrovstiev sveta v hokeji proti Česku.

Útočník bratislavského Slovana pripomenul pri svojom zásahu siedme finále slovenskej extraligy, ktoré rozhodol podobným spôsobom v predĺžení a zabezpečil pre svoj klub ôsmy majstrovský titul.

„Miro Šatan mi v Helsinkách hovoril, aby som si spomenul na finále extraligy s Košicami. Puk sa ku mne šťastne odrazil z ľavej strany a pokúsil som sa o to isté. Naznačil som strelu, potiahol puk a potom som už musel trafiť iba prázdnu bránku. Som rád, že mi to vyšlo. Po góle som nevedel, čo od radosti mám robiť. Aspoň som sa hodil na zem,“ tešil sa Libor Hudáček.

Obrazom: Slováci senzačne postúpili do finále

Dvadsaťjedenročný odchovanec hokeja v Spišskej Novej Vsi pôsobil po stretnutí veľmi uvoľneným dojmom. V zápase hýril aktivitou, bol sebavedomý a nebolo na ňom vidieť, že by bol nervózny z faktu, že hrá v tak mladom veku semifinále majstrovstiev sveta.

Veď podobné duely som hral na playstation…“ zasmial sa a potom doplnil: „Cítim sa neuveriteľne, je to oveľa lepšie akoby som bol v siedmom nebi. Dnes budem zaspávať len veľmi ťažko, ani neviem, či sa mi to podarí. Nikto podobný úspech nečakal. My sme išli do každého zápasu s veľkou pokorou a to je dôležité. Mám asi iné nervy ako ostatní spoluhráči. Veď je to iba hokej, je to iba šport.“

Mame takmer vyšiel tip

Hudáček si pred semifinále sám vymasíroval nohy a po tej masáži strelil gól. Jeho mama predpovedala, že Slovensko vyhrá nad Českom 2:1 a rozhodne Libor. Tip je takmer vyšiel.

Rodičia mohli ísť síce špeciálom, ale chceli vidieť už aj dnešné semifinále, tak sa rozhodli pre cestu autom,“ vysvetlil dôvod dlhého cestovania Hudáčkovcov ich syn.

Rodinná zbierka trofejí

Slovenskí hokejisti porazili Česko 3:1
Foto: SITA/AP

Bratia Hudáčkovci pokračujú v usilovnom zbieraní trofejí.

V predchádzajúcich troch rokoch získal slovenský titul s Košicami brankár Július, tentoraz sa tešil so Slovanom Libor. Obaja sú v kádri finalistu majstrovstiev sveta.

„Dom v Harichovciach máme veľký, je dosť miesta na odkladanie trofejí,“ hovoril Libor.

V nedeľňajšom finále čaká na Slovákov favorizované Rusko. Pôjde o reprízu finále šampionátu 2002, v ktorom uspelo Slovensko.

„Rusko je pre nás veľká výzva. Potrebujeme poriadne zregenerovať, lebo dnešný duel poriadne náročný po psychickej i fyzickej stránke,“ dodal Hudáček, ktorý sa dostal do pozornosti skautov z celého sveta. V Slovane však má platnú zmluvu a v novej sezóne by mal v belasom drese okúsiť Kontinentálnu hokejovú ligu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Libor Hudáček
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia