Lietadlo v Dánsku núdzovo pristálo pre bombový poplach

Turkish Airlines
Turkish Airlines Foto: SITA/AP

KODAŇ 25. júna (WEBNOVINY) – Lietadlo aerolínií Turkish Airlines smerujúce z Istanbulu do New Yorku muselo vo štvrtok núdzovo pristáť v dánskej Kodani, keď sa na jeho palube objavila podozrivá batožina. Uviedli to agentúry AP a Reuters s odvolaním sa na miestnu políciu.

Podľa hovorcu dánskej polície Christiana Olsgaarda bombový poplach vyvolala taška so starým fotoaparátom, ktorú pravdepodobne zabudol v lietadle jeden z predchádzajúcich pasažierov.

„Na palube sa našla malá taška, ku ktorej sa nikto neprihlásil. Posádka lietadla sa následne rozhodla spojiť s letiskom v Kodani, aby požiadala o povolenie na núdzové pristátie,“ potvrdil v telefonickom rozhovore pre Reuters policajný príslušník Kristian Aaskov.

Stroj s 292 cestujúcimi na palube núdzovo pristál približne o 13.50 h miestneho času (15.50 h SELČ). Hovorca Olsgaard dodal, že lietadlo odstavili v odľahlej časti letiska, kde podozrivú batožinu preverili armádni pyrotechnici v sprievode policajných psov.

Pasažierov lietadla Boeing 777 spolu s posádkou bezpečne evakuovali do kodanského letiskového terminálu. Turecké aerolínie zdôraznili, že išlo o preventívne bezpečnostné opatrenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Turkish Airlines