Ligu majstrov čaká repríza finále, Juventus vyzve Monako

Finále Ligy majstrov
Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo strieľa na bránku Atlética počas finálového zápasu Ligy majstrov. Foto: SITA/AP

MADRID/TURÍN 14. apríla (WEBNOVINY) – Obhajca prvenstva vo futbalovej Lige majstrov Real Madrid sa v utorňajšom prvom zápase štvrťfinále tohtosezónnej edície predstaví v repríze vlaňajšieho finále na pôde mestského rivala Atlética. V druhom súbežne hranom zápase na seba narazia taliansky Juventus Turín a zástupca francúzskej najvyššej súťaže Ligue 1 AS Monako.

Posledným úspechom zverencov trénera Carla Ancelottiho proti Atléticu je nateraz pamätné minolosezónne finále LM v Lisabone, v ktorom futbalisti „bieleho baletu“ získali svoj jubilejný desiaty triumf v Lige majstrov (4:1 po predĺžení).

Obrazom: Real vyhral Ligu majstrov, Atlético zostrelil v predĺžení

Extra motivácia navyše

Hrdinom duelu na Estádio da Luz bol vtedy waleský krídelník „bieleho baletu“ Gareth Bale, ktorý v desiatej minúte predĺženia strelil víťazný gól. Skóre duelu otvoril v 36. minúte stopér „Los Colchoneros“ Diego Godín po rohovom kope kapitána Gabiho a chybnom vybehnutí brankára Ikera Casillasa.

Keď už sa zdalo, že Atlético bude oslavovať zisk premiérovej trofeje v tejto súťaži, v tretej minúte nadstaveného času – takisto hlavou – vyrovnal Sergio Ramos a poslal duel do predĺženia. V ňom sa presadili už spomenutý Bale a v jeho závere aj brazílsky ľavý obranca Marcelo a Cristiano Ronaldo.

Real Madrid však v tejto sezóne v šiestich vzájomných stretnutiach nezvíťazil nad „Los Colchoneros“. Až štyrikrát ťahal za kratší koniec, naposledy začiatkom februára v rámci Primera División na Štadióne Vicenteho Calderóna (0:4).

Posledný výsledok proti Atléticu nám dáva extra motiváciu navyše. Bude to iný zápas, avšak taktiež tvrdý oriešok, tak ako vždy v dueloch proti tomuto tímu. Do štvrťfinále vstúpime v dobrej forme a dáme do toho všetko. Nemám pochybnosti o tom, že pôjde o intenzívne stretnutia. Pred utorkom mám jasný plán, ktorý musíme podporiť dobrým výsledkom do odvety,“ povedal pre oficiálnu stránku Realu tréner Ancelotti.

Atlético doma neinkasovalo

Atlético, ktoré v osemfinále prešlo cez Bayer Leverkusen až po penaltovom rozstrele, sa predstaví v historicky siedmom štvrťfinále v pohárovej Európe. V rovnakej fáze LM čelilo v minulej sezóne inému španielskemu zástupcovi FC Barcelona.

Hráči argentínskeho trénera Diega Simeoneho zvíťazili vo všetkých štyroch domácich tohtosezónnych dueloch LM, navyše neinkasovali. Na druhej strane, Real má stopercentnú bilanciu na ihriskách súperov. Slávnejší madridský klub v predošlej fáze európskeho pohára číslo jeden prešiel cez iný nemecký klub Schalke 04 Gelsenkirchen.

Tímy druhej utorňajšej dvojice Juventus a Monako na seba súťažne doteraz narazili iba raz – v semifinále LM 1997/98. Juventus vtedy prehral prvý duel v Monaku 2:3, odvetu však zvládol 4:1 a postúpil do finále, kde nestačil na Real Madrid.

Turínčania prehrali v generálke na zápas proti „monackým kniežatám“ v lige na pôde poslednej Parmy (0:1).Podcenili sme dôležitý ligový zápas, ale Monaco bude iný súper,“ povedal pre televíznu stanicu ESPN tréner „starej dámy“ Massimiliano Allegri. Jeho zverenec Patrice Evra nastúpi proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi, ktorého dres hájil v rokoch 2002 – 2006.

Aj Juventus prešiel v osemfinále cez nemeckého súpera, keď prekonal Borussiu Dortmund. V prvom zápase vyhral 2:1 a rovnakým výsledkom sa skončila aj odveta.

Monačania si miestenku medzi najlepšou osmičkou zabezpečili vyradením favorizovaného Arsenalu, čím taktiež prispeli k skutočnosti, že Anglicko nemá vo štvrťfinále žiadneho zástupcu. Aktuálne navyše ťahajú štvorzápasovú šnúru bez prehry.

V akcii bude v utorok aj slovenský arbiter Roman Slyško, ktorý bude v dueli v Turíne asistovať českému hlavnému rozhodcovi Pavlovi Královcovi. Odvety sú na programe v stredu 22. apríla.