Lipšic koná inak ako hovorí, Figeľa to neprekvapuje

Daniel Lipšic
Daniel Lipšic Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Dohodu OĽaNO a NOVA o predvolebnej koalícii vníma KDH ako odlišné konanie oproti vyjadreným slovám predsedu NOVA Daniela Lipšica. „Toto nás neprekvapilo, poznáme Daniela Lipšica dlhé roky,“ vyhlásil v rozhovore pre agentúru SITA predseda KDH Ján Figeľ.

Figeľ pripomína stratégiu KDH

Podľa neho totiž na základe žiadosti Lipšica sa uskutočnilo medzi nimi niekoľko stretnutí, posledné 23. júna. „Zo strany KDH bolo potvrdené, že sa kandidátka a predvolebná stratégia bude finalizovať v septembri 2015. Podobne sa vyjadrovali o časovaní rozhodnutí aj predstavitelia NOVA,“ konštatoval Figeľ.

Figeľ pripomenul, že kresťanskí demokrati majú stratégiu KDH plus. „Chceme spájať občanov, skúsenosti a sily pri príprave rozumných riešení pre ľudí, hlavne v ekonomickej a sociálnej oblasti. Aj tento týždeň posilníme náš tím o významnú osobnosť,“ avizoval Figeľ.

Abrhan sa konkurencii potešil

Na rozdiel od Figeľa predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan spojenie OĽaNO a NOVA do predvolebnej koalície privítal. Abrhan ešte v pondelok vyjadril radosť, že týmto krokom, aký urobili OĽaNO a NOVA nehrozí, že niektoré hlasy stredopravých voličov by prepadli. Abrhan sa neobáva ani väčšej konkurencie pre kresťanských demokratov.

„Viac sa teším konkurencii, ako by mali pravicové hlasy v súťaži s ľavicovým smerovaním Slovenska prepadnúť. Konkurencia vyvoláva súťaž o čo najlepšie návrhy a to nás môže posunúť dopredu,“ povedal Abrhan pre agentúru SITA.

Hnutie OĽaNO, ktoré vedie Igor Matovič a NOVA pod vedením Daniela Lipšica pôjdu do najbližších parlamentných volieb spoločne – v koalícii. Vo voľbách do Národnej rady SR koalície zložené z dvoch alebo troch politických strán musia získať viac ako sedem percent z celkového počtu odovzdaných platných hlasov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicIgor MatovičJán FigeľPavol Abrhan