Smer si polepšil, na jednofarebnú vládu by to nestačilo

Robert Fico
Premiér Robert Fico. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 16. júna (WEBNOVINY) – Ak by sa voľby konali tento mesiac, víťazom by bola strana Smer-SD so ziskom 35,3 percenta hlasov, v Národnej rade SR by obsadila 69 kresiel. V májovom prieskume by strane dalo hlas 33,2 percenta voličov.

Na druhom mieste by skončila Sieť s 10,9 percenta, teda 21 kreslami a prvú trojicu uzatvára KDH so ziskom 9,5 percenta (18 kresiel). Sieť získala v máji 10,7 percenta a KDH 9,4 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS, o ktorom agentúru SITA informoval Martin Slosiarik.

Prieskum robili od 2. do 10. júna formou osobného dopytovania na vzorke 1018 respondentov. Tá reprezentuje populáciu Slovenska vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Opýtaní v prieskume odpovedali na otázku „Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?“

Do parlamentu by sa dostali aj ďalšie tri strany. Most-Híd by získal 7,8 percenta (15 kresiel), OĽaNO 7,7 percenta (15 kresiel) a SNS 6,4 percenta (12 kresiel). Z opýtaných by nešlo podľa prieskumu voliť 19,5 percenta a 13,9 percenta nevedelo alebo nechcelo odpovedať.

Prieskum
Výsledky prieskumu agentúry FOCUS. FreeImages.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUS