Fico najviac kazí politiku a ľudia mu veria viac ako Kiskovi

SDKÚ vyzýva ľudí, aby neboli ako premiér Robert Fico, ale nasledovali prezidenta Andreja Kisku. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 9. júna (WEBNOVINY) – Predseda vlády Robert Fico je podľa prieskumu Agentúry MVK najserióznejším slovenským politikom. Zároveň vedie aj rebríček politikov, ktorí spôsobujú najväčšie problémy a kazia úroveň politiky u nás. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky Agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil v dňoch 26. až 31. mája.

To, že je Fico najserióznejší slovenský politik, si myslí 31 percent opýtaných. Naopak, za politika, ktorý najviac kazí úroveň slovenskej politiky, považuje Fica 35,9 percenta opýtaných. Agentúru SITA o prieskume informoval Pavel Haulík z Agentúry MVK.

Kiska za Ficom zaostáva

V rebríčku serióznosti politikov skončil na druhom mieste prezident Andrej Kiska so ziskom 26,3 percenta. Tretím najserióznejším politikom je Robert Kaliňák, o ktorom si to myslí 16,6 percenta opýtaných.

V prvej pätici z 25- miestneho rebríčka sa umiestnil aj Béla Bugár s 15,3 percenta a Peter Pellegrini s 9,9 percenta. Robert Kaliňák si našiel miesto aj v rebríčku politikov, ktorí kazia úroveň slovenskej politiky, kde skončil s 11,4 percenta na štvrtom mieste. Predbehol ho Igor Matovič, ktorému nedôveruje 24,8 percenta opýtaných.

Figeľ spôsobuje vážne problémy

Ďalším politikom, ktorý podľa ľudí spôsobuje vážne problémy, je Ján Figeľ, o ktorom si to myslí 14,9 percenta respondentov. Prvú päticu problematických politikov uzatvára Richard Sulík s 11,2 percenta.

Agentúra MVK vykonala prieskum verejnej mienky na vzorke 1 036 dospelých respondentov. Respondenti odpovedali na otázku „Ktorých politikov považujete za serióznych, takých, ktorým možno veriť? Respondentom kládli aj otázku Ktorí politici spôsobujú vážne problémy a najviac kazia úroveň politiky u nás?“ V oboch prípadoch mohli respondenti uviesť spontánne a bez ponúkaných možností tri mená.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaBéla BugárIgor MatovičJán FigeľPeter PellegriniRichard SulíkRobert FicoRobert Kaliňák