Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lipsic
Predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic (na snímke) má ambíciu pritiahnuť do politiky nových ľudí, ktorí sú pre spoločnosť autoritami. Foto: SITA/Ivan Fleischer
26. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(10)

Lipšicovci navrhujú zrušiť Správu štátnych hmotných rezerv

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – Zrušiť k 1. januáru budúceho roka Správu štátnych hmotných rezerv SR navrhujú v zákone nezaradení poslanci okolo Daniela Lipšica Juraj Miškov, Daniel Krajcer, Jozef Kollár, Martin Chren a Juraj Droba.

“Cieľom návrhu zákona je zrušiť jeden ústredný orgán štátnej správy a presunúť jeho agendu na Ministerstvo hospodárstva SR. V situácii, keď je potrebné šetriť verejné výdavky, spúšťa sa dlhová brzda a vláda musí usporiť 300 miliónov eur, je potrebné takéto kroky nielen zvážiť, ale ich aj začať realizovať,” argumentujú lipšicovci.

Faktom, ktorý hovorí v prospech zrušenia Správy štátnych hmotných rezerv, je podľa nich aj privatizácia časti hmotných rezerv. Ukazuje sa, že spôsobov, ako nakladať s hmotnými rezervami, spravovať ich, obnovovať, obchodovať s nimi a podobne je niekoľko, pričom ale nemusia byť samotné hmotné rezervy a ich použitie ohrozené.

Agendu správy hmotných rezerv považuje skupina okolo Lipšica za dôležitú, podľa nich si však nevyžaduje osobitný úrad. Na ministerstvo hospodárstva ju navrhujú presunúť preto, že rezort má k danej oblasti blízko, navyše pôsobí v oblasti hospodárskej mobilizácie, čím sa dve príbuzné agendy dostanú “pod jednu strechu”.

“Na správu hmotných rezerv postačuje odborný útvar na ministerstve hospodárstva, ktorý bude vykonávať túto agendu bez existencie osobitného orgánu štátnej správy. Ministerstvo hospodárstva má postavenie, všetky nástroje a aj kapacitné zázemie na to, aby túto agendu v spolupráci s ďalšími zainteresovanými rezortmi mohlo vykonávať,” uzatvárajú poslanci.

Zároveň zdôrazňujú, že návrh bude mať pozitívny dopad na štátny rozpočet, z dlhodobého hľadiska sa ušetrí na chode jedného ústredného orgánu štátnej správy. Obslužný personál bude podľa lipšicovcov možné čerpať z vnútorných zdrojov ministerstva.

Parlament sa zákonom bude zaoberať na májovej schôdzi.

Odporúčané články

Sociálne cítenie vlády ostalo podľa Sulíka tvrdé ako skala Ficova vláda má plán, ako zníži deficit a stopne zadlžovanie

Témy

Diskusia

Ferko Nie je to ten Milan Krajniak,ktorý je v zbytočnej štátnej organizácii Ústav pamäti národa? Važený Ivan Kočuta! Vaše príspevky ma zaujímajú. Píšte aj nadalej,kratko a výstižne,aby to pochopili aj ostatní písatelia. Nech sa všeobecne vie,aká je lipšic-banda. Ferko Som rád,že si napísal asi pravdivé slova o Lipšicovej strane.Tak,Danielko Lipšíc,napíš,alebo niekto s tvojej členskej základni nech napíše či je to pravda čo píše Ivan Kočuta? Takže Lipšic-mafia strana si vytvorila vlastnú kategoriu na ohlupovanie voličov.Pravda je,že ste neprešli volbami,ale... Alebo AKO ČLEN VEDENIA NOVA MILAN KRAJNIAK ZA ŠTÁTNE PENIAZE MANŽELKU POTEŠIL To, že má Milan Krajniak svoju manželku Andreu rád, nespochybňuje nikto. Ale robiť jej radosť za štátne peniaze? A ešte takto okato? To by si hádam nemal dovoliť ani... NOVA NOVA KRADNE ZO ŠTÁTNEHO ROZPOČTU Ďalším šokujúcim zistením o financovaní Nova je fakt, že strana Daniela Lipšica sa protizákonne obohacuje zo štátneho rozpočtu. Dôkazom je odmeňovanie straníckej slúžtičky Anny Andrejuvovej a podpredsedu Nova Gábora Grendela z peňazí určených na vyplácanie... Alf Ferko velmo pekne dakujem. Co ty mne to ja tebe a uprimne.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

DRAN.sk

Autolike.sk

NAJKY.sk

Byvanie je hra

Podnikam.sk

Dámskajazda

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...